Slot Siteleri

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Kadıköy Gazetesi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

CRM Programı (CRM Yazılımı)

Yayınlanma:
ABONE OL
CRM Programı (CRM Yazılımı)

“Müşteri İlişkileri Yönetimi” olarak bilenen CRM programı, işletmeniz için müşterilerinizle daha sağlıklı ilişkiler kurmanızı sağlar. Müşterilerinizi tanımak için hazırlanan bu programlar, ihtiyacınıza göre şekillenir. Zaman içinde daha fazla müşteriye ulaştıkça sistemin de gelişmesi gerekir. Müşterilerinizi tanıyarak işinizle ilgili doğru adımları atmanızı sağlayan bu program sayesinde hedeflerinize ulaşma şansınız artar.

CRM Programı Nedir?

Şirket sahibi olan birçok kişi, “CRM yazılımı nedir?” sorusunu merak eder. CRM yazılım, bir şirketin müşterilerle alakalı veri toplaması için yaratılan sistemlerdir. Dijital araçları kullanarak tek bir kaynakta müşterilerle ilgili bilgiler toplanır. Ayrıca satış süreci daha iyi şekilde takip edilir. Sistem sayesinde müşteri iletişimi, hizmeti, ekip iletişimi ve satış stratejileri etkili bir hale gelir.

Müşteri ilişkilerinizi yönetebilmek için CRM sistemleri kullanmak çok önemlidir. Çünkü müşterilerinizle ilgili toplanan bilgiler genelde dağınıktır. Sosyal medya platformları, müşteri hizmetleri mail kutusu gibi birçok yerde müşterilerle alakalı veriler mevcuttur. Bilgilerin bir araya gelmemesi, müşterilerinizle kuracağınız iletişim açısından olumsuz bir etkiye neden olur.

Soluto CRM Entegrasyonu

En iyi CRM yazılım ile müşteri ilişkilerinizi çok daha verimli bir hale getirebilirsiniz. Bu konuda profesyonel bir firmadan destek almalısınız. Soluto, CRM sistemi konusunda size yardımcı olacak en iyi firmadır. Bütçenizi zorlamayan CRM yazılım fiyatları ile firmayla çalışabilirsiniz. İlerleyen zamanda müşterilerinizle çok daha iyi iletişim kurarak hedeflerinizi belirlemeniz mümkündür.

Müşteri İlişkileri Yönetimi Yazılımı ve Özellikleri

CRM yazılım ne demek?” sorusunun ardından bu sistemin özelliklerine bakmak gerekir. Şirketinize çok büyük fayda sağlayacak CRM programı özellikleri aşağıdaki şekilde sıralanabilir:

 • Şirketinizde bulunan yönetim ve çalışanlar arasında eş zamanlı iletişim kurmayı sağlar. Toplantılardan etkinliklere kadar her konu kısa sürede sistem üzerinden çözülebilir.
 • Müşterilerle alakalı düzenli şekilde veri birikir. İşlerinizi doğru hamlelerle ilerleterek satışlarınızı arttırmanız mümkündür.
 • Aldığınız raporlar sayesinde rakipleriniz arasındaki yerinizi görebilirsiniz.
 • Müşterilerinizin ihtiyaçlarını ve eksiklerini analiz edebilirsiniz.

Günümüzün rekabet dünyasında daha ileriye gidebilmek için CRM programı kullanmanız önemlidir. Soluto ile çalışarak CRM’nin bu eşsiz özelliklerinden sorunsuz şekilde yararlanma şansınız vardır.

CRM Programı Kimler İçindir?

Genel olarak satış yapan her türlü şirket CRM programı kullanmalıdır. İlerleyen zamanda şirketin kitlesi artıkça CRM programı geliştirme ile ihtiyaca yönelik değişiklikler yapılabilir. BRM sayesinde müşteriye sizi tanıyoruz ve sizin için çalışıyoruz imajı yaratılır. Büyük, küçük veya orta ölçekli her işletmenin ihtiyacına göre şekillenir.

Neden CRM Programı Kullanmalısınız?

CRM programı kullanmak için öncelikle “Hedefiniz ne?” sorusunun cevabını vermelisiniz. Daha çok büyümek ve satış yapmak için bu program olmazsa olmazdır. CRM yazılımı faydaları için aşağıdakilerin sıralanması mümkündür:

 • Program sayesinde mevcut ve potansiyel müşterilerinizle iletişim kurabilirsiniz. Böylece yeni kitleler kazanırken sizi tercih eden tüketicilerin sadakatini arttırmanız mümkündür.
 • Müşteri verilerinizi depolayarak daha iyi stratejiler geliştirebilirsiniz.
 • Satış yaptığınız ürün veya hizmetin otomatikleştirilmesini sağlar.
 • Kitleniz için yapacağınız kampanyaları özelleştirmenizi mümkün kılar.
 • Kullanımı oldukça kolay bir programdır.
 • Diğer ihtiyacınız olan yazılımlarla entegrasyon sağlanır.
 • Eksiksiz ve geniş raporlarla kapsamlı analizler sunar.

Yukardakilerden dolayı işletmenizde CRM programı kullanmalısınız. Doğru iş birliği ve müşteri yönetimi sayesinde sektörünüzde başarıyı yakalama şansınız daha fazla artar.

Sıkça Sorulan Sorular

CRM Programını Kimler Kullanır?

Müşterilerle ilişki kurması gereken her türlü işletme CRM programı kullanmalıdır. Büyük veya küçük ölçekli olması bu konuda önemli değildir. Çünkü ihtiyaca göre bu sistemler geliştirilebilir.

Neden CRM Kullanmalıyız?

Potansiyel müşterileri kazanmak ve mevcut müşterilerin sadakatini sağlamak için CRM kullanılabilir. Müşterilerinizle iletişiminiz iyi olduğunda satış hedeflerinizi daha iyi stratejiler belirleyerek gerçekleştirebilirsiniz.

CRM Türleri Nelerdir?

Stratejik yönetim, işlevsel yönetim, analitik yönetim ve işbirlikçi yönetim türleri bulunmaktadır.

Ayrıca daha detaylı şekilde bilgi sahibi olmak isterseniz sayfamızı inceleyebilirsiniz;

İlgili Haberler

Genel
17 Mayıs 2024
İlayda Emir; Bu sezon erkek giyimi son derece şık olacak

2024 Takım Elbiselerine İlginç Tanıtım..   İlayda Emir markasının Son koleksiyonu için İstanbul’un muhteşem boğazında özel bir etkinlik gerçekleştirildi.. Deneyimli fotoğrafçılar Semih Palancı ve Reza Salgın’ın fotoğraflarını çektiği ve özel çekimlerde bulunduğu organizasyonu Bilal Baştemur otuzbeş başarılı modelle çekimleri marmaranın muhteşem mavisinde tekne turunda gerçekleştirdi. Stylingi Gamze Topal ile çalışan marka yeni ve farklı bir […]

Basında Kadıköy
15 Mayıs 2024
Akasya’dan 19 Mayıs’ta gençlere armağan: “Drone Soccer”

Bu yıl 10’uncu yılını kutlayan Akasya, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nda futbol tutkunlarına ve teknoloji meraklılarına eğlenceli bir deneyim sunacak. Geleneksel futbol heyecanının modern teknolojiyle birleştiği ve ziyaretçilerin ücretsiz deneyimleyebileceği Drone Soccer Akasya’da. Açıldığı 2014 yılından bu yana alışveriş, eğlence ve sanatın buluşma noktası olan Akasya, 10’uncu yılına özel gerçekleştirdiği birbirinden eğlenceli etkinliklere yenisini […]

Genel
01 Mayıs 2024
Dolandırıcıların Hedefinde Teknik Servis Aramaları

Son zamanlarda, teknoloji ürünlerinin fiyatlarının artmasıyla birlikte tüketiciler, ellerindeki cihazları onararak veya güncelleyerek kullanmaya yöneliyorlar. Ancak, bu durum teknik servis aramalarını da arttırıyor ve dolandırıcıların yeni bir hedefi haline geliyor. Eskiden dolandırıcılar, telefon veya basılı ilanlar aracılığıyla tüketicileri kandırırlardı. Ancak, internetin gelişmesiyle birlikte bu taktikler daha da sofistike bir hal aldı ve vatandaşlar artık doğrudan […]

Akıllı Telefonların Alışveriş Deneyimini Nasıl Dönüştürdüğü?

Akıllı telefonların ortaya çıkışı, tüketicilerin davranışlarını önemli ölçüde şekillendirerek alışverişle etkileşim kurma ve algılama şeklimizi etkilemiştir. Bu elde taşınabilir teknoloji, günlük yaşantımıza sorunsuz bir şekilde entegre olmuş, yeni kolaylıklar sunmuş ve alışveriş deneyimimizi artırmıştır. Akıllı telefonların perakendeyi nasıl devrim niteliğinde dönüştürdüğünü keşfederken, dijital ve fiziksel alışveriş dünyalarının sorunsuz bir şekilde birleştiği bir manzara keşfediyoruz. Akıllı […]