SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Genel Manşet

Nagihan Soylu UND Başkanlığı adaylığını açıkladı!

Yayınlanma:
ABONE OL

Nagihan Soylu, UND başkan adaylığını, “Cumhuriyetin ikinci yüzyılı ve UND’nin ikinci 50 yılında göreve talibim” sözleri ile açıkladı.

Uluslararası Nakliyeciler Derneği’nde (UND) görev yaptığı yıllarda bir istatistiğe odaklandığını belirten Nagihan Soylu, organize kaçakçılık yapan uluslararası taşımacılık sayısının sektörün binde biri kadar olduğunu kaydetti. Soylu, tüm lojistik sektörünün bu binde bire göre muamele gördüğünü ve gümrük kapılarında günlerce bekletilen tırları kastederek, 4 metrekareye mahkûm edildiklerini söyledi.

“ALGIYI TERSİNE ÇEVİRECEĞİZ!..”

UND Dayanışma Platformu adına Nagihan Soylu, ekibi ile birlikte en önemli hedeflerinin bu olumsuz algıyı 6 yıl içerisinde tersine çevirmek olduğunu ifade etti.

Sektör temsilcilerinin, Yugoslavya, Afganistan, Suriye, Irak, Rusya ve Ukrayna savaşlarında, pandemide ve depremlerde gösterdikleri kahramanlıkları topluma anlatacaklarını kaydetti.

“FİNANSAL DANIŞMANLIK SİSTEMİ KURACAĞIZ!”

UND Koordinasyonunda, “Finansal Danışmanlık Sistemi” kuracaklarını belirten Soylu, “Finansal sıkıntı yaşayan üyelerimiz, öncelikle yanlarında UND’yi görecekler” dedi.

SATIN ALMA VE TEDARİK DANIŞMA SİSTEMİ KURULACAK!

Maliyetler artarken, navlun fiyatlarının düştüğü tespitini yapan Soylu, bu kısır döngüye karşı, “Satın Alma ve Tedarik Danışma Sistemi” kurarak, UND üyelerinin maliyetlerini minimuma indireceklerini ifade etti.

ORGANİZE LOJİSTİK BÖLGELERİ!..

Devletten hiçbir teşvik paketi talep etmediklerinin altını çizen Soylu, yol haritasını şöyle açıkladı: “Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ve İBB otoriteleriyle uzun süredir görüşmeler yapıyoruz. İstanbul’un doğu ve batı girişlerine hepimizi içine alabilecek Hazine arazisi talep ediyoruz. 200 metreden, 10 bin metrekareye kadar altyapısı tamamlanmış arsaların taşımacılarımıza ücreti karşılığı verilmesini istiyoruz. Bu arsalarda binalarımızı inşa edeceğiz. Yine ofisler için plazalar inşa edilebilecek. Böylece Forwarderlik hizmeti veren meslektaşlarımız da projeye katılabilecekler.”

“YÜKSEK İSTİŞARE KURULU BAŞKANIMIZ ÇETİN NUHOĞLU”

40. Olağan Genel Kurul’da mevcut başkan Çetin Nuhoğlu’nu, Yüksek İstişare Kurulu Başkanı olarak aralarında görmek istediklerini kaydetti.

“İKİNCİ 50 YILIMIZI ATAMIZA ANLATACAĞIZ!”

Yönetime geldiklerinde ilk icraatlarını, Anıtkabir’e giderek, UND’nin ikinci 50 yılını Ata’ya anlatmak olarak belirleyen Soylu, salondan büyük alkış aldı.

Soylu, ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı ziyaret ederek, ivedilikle çözülmesi gereken üç yapısal sorunu ve çözüm önerilerini içeren dosyalarını paylaşacaklarını sözlerini ekledi.

İlgili Haberler

Genel
23 Şubat 2024
2024 İŞKUR hastane – Sağlık Bakanlığı binlerce işçi alımı illere göre kadro branş dağılımı ve başvuru tarihi açıklandı

Sağlık Bakanlığı’ndan 8 Bin Sürekli İşçi Alımı Duyurusu Son dakika haberi: Sağlık Bakanlığı, 8 bin sürekli işçi alımı yapacağını ve illere göre kadro dağılımının belli olduğunu duyurdu. Bu kapsamda, farklı branşlarda ve illerde görev yapacak personel arayışı içinde olan Bakanlık, adayların başvurularını bekliyor. Başvuru Tarihi ve Süreci Edinilen son dakika bilgilere göre, Sağlık Bakanlığı’nın 8 […]

Genel
23 Şubat 2024
Ford “Ucuza Araba Yok” Diyenleri Muma Çevirdi! Ford Tourneo Courier 2024 Fiyat Listesi

Ford, ekonomik binek otomobil arayışında olanlar için yeni bir kampanya duyurdu. Bu kampanya, özellikle indirimli sıfır araç arayanlar için büyük bir fırsat sunuyor. Ford’un Tourneo Courier modeli, hafif ticari araç kategorisinde fiyat-performans açısından dikkat çekici bir seçenek olarak öne çıkıyor. Binek otomobil fiyatlarının yüksekliği, birçok tüketiciyi alternatif arayışına itmiş durumda. Bu noktada, Ford Tourneo Courier, […]

Genel
23 Şubat 2024
1-31 Mart ayı bekçi alımı: Yaş şartsız KPSS şartsız en az ilkokul mezunu

Kariyer.net üzerinden bekçi pozisyonları için yapılan iş ilanlarına başvurmak isteyen adaylar, sadece birkaç saniye içinde üye olarak binlerce ilan arasından kendilerine en uygun olanlara başvurmaya başlayabilirler. Site, bekçi pozisyonu için arayış içinde olan adaylara geniş bir yelpazede iş fırsatları sunuyor. Ancak, spesifik olarak hangi şirketlerin bekçi alımı yaptığı, başvuru şartları, aranan nitelikler ve diğer detaylar […]

Genel
23 Şubat 2024
08.00 – 17.00 düzenlemesi bitiyor! Memur günlük resmi çalışma saatleri düştü: İşte yeni saatler

Çalışma hayatında büyük bir değişiklik olacak! Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, yeni dönem için hazırlıklara başladı. Şimdi herkesin merak ettiği soru: Yeni mesai saatleri düzenlemesi sadece kamu çalışanlarını mı yoksa özel sektör çalışanlarını da mı kapsayacak? Eski 08.00 – 17.00 mesai düzeni artık değişiyor. Kamu çalışanlarını yakından ilgilendiren bu yeni düzenlemeyle, günlük çalışma saatlerinde azalma […]