Deneme Bonusu

Slot Siteleri: Hayalleri Gerçekleştiriyor

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Kadıköy Gazetesi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Portör Muayenesi Nerelerde Yapılır?

Yayınlanma:
ABONE OL

Günümüzde kurulan her işletmenin belirli başlı yasal yükümlülükleri bulunur. Örneğin bir iş yeri açtığınızda çalışanlarınız sizin sorumluluğunuz altındadır. Yine o işletmede meydana gelebilecek kazalardan da yine siz sorumlu olursunuz.

Özellikle gıda alanı temizliğin ve hijyenin gerektiği alanlardandır. Gerekli sorumluluklarını yerine getirmeyen kafe veya restoranlar insanların sağlıklarıyla oynayabilirler. Bu gibi istenmeyen olayların yaşanmaması için Satem Mobil Sağlık Merkezi sizlere portor muayenesi hizmetlerini sunuyor.

Bu test birçok farklı aşamayı içerisinde barındırıyor ve bir personelin gıda sektöründe çalışıp çalışamayacağının kararını veriyor. Bu testler hastanelerde veya sağlık kuruluşlarında da yapılabiliyor. Yine yapılan bu çalışmalar sonucunda kişilerin bulaşıcı hastalıkları taşıyıp taşımadığının bilgisine ulaşılıyor.

Gıda Sektöründe Çalışanların Dikkat Etmesi Gereken Hususlar

Bir kafe veya restorana gittiğimiz zaman dikkatimizi çekmesi gereken ilk husus oranın hijyenidir. Hiç kimse steril olmayan bir ortamda yemek yemekten hoşlanmaz. Yine gıda sektöründe bulunan iş verenlerinde belirli başlı sorumlulukları bulunur.

İnsan sağlığını tehlikeye atabilecek her türlü olaylardan kaçınılması gerekir. Özellikle yemek ve gıda sektörü insan sağlığıyla bire bir bağlantılıdır. Bu sektörlerde çalışan her birey muhakkak kişisel olarak hijyenik tedbirleri almalıdırlar.

Uygulanan portör testi neticesinde bir personelin gıda sektöründe çalışıp çalışamayacağının kararı verilir. Gıda sektöründe çalışacak bir personel herhangi bir taşıyıcı hastalık barındırmamalıdır. Sizlerde Satem Mobil Sağlık merkezinin yapmış olduğu çalışmaları yakından takip edebilmek için ziyaret etmeniz gereken web sitesi https://satemmobilsaglik.com/portor-muayenesi şeklindedir.

İlgili Haberler

Basında Kadıköy
09 Nisan 2024
KADIKÖY BELEDİYE MECLİSİ, MESUT KÖSEDAĞI BAŞKANLIĞINDA İLK TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ

Kadıköy Belediyesi’nin 31 Mart yerel seçimler sonucunda oluşan yeni meclisinin ilk toplantısı Belediye Başkanı Mesut Kösedağı başkanlığında gerçekleşti. Kadıköy Belediye Meclisi yeni döneminin ilk toplantısını yaptı. Kadıköy Belediye Başkanı Mesut Kösedağı başkanlığında 9 Nisan Salı günü Kozyatağı Kültür Merkezi’nde bulunan Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya siyasi partilerin ilçe başkanları ve Kadıköylüler katıldı. Meclisin ilk toplantısında Meclis […]

Genel
09 Nisan 2024
Tatil Fotoğraflarınız: Hırsızlara Davetiye mi, Keyifli Anılar mı?

Sosyal Medyanın Hırsızlık İstatistikleri Üzerindeki Etkisi Son yıllardaki istatistikler, bayram ve ara tatiller gibi yoğun dönemlerde artan hırsızlık vakalarına dikkat çekiyor. Ancak bu artışın arkasında yalnızca geleneksel yöntemlerin değil, aynı zamanda dijital dünyanın etkisinin de olduğunu söyleyebilirim. Özellikle sosyal medyanın yaygınlaşmasıyla birlikte, hırsızlar giderek daha sofistike ve planlı bir şekilde işlerini yürütüyorlar. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte, […]

Belediye
07 Nisan 2024
ŞİLE’NİN GENÇ BELEDİYE BAŞKANI ÖZGÜR KABADAYI GÖREVE BAŞLADI

31 Mart Yerel Seçimlerinde, Şilelilerin halkının desteğiyle %51.88 oy oranı ile Şile Belediye Başkanı seçilen Cumhuriyet Halk Partisi adayı Özgür Kabadayı, 4 Mart Perşembe günü Şile İlçe Seçim Kurulu’ndan düzenlenen mazbatayı vatandaşlarında yoğun katılımlarıyla birlikte teslim alarak başkanlık görevine resmen başladı. ŞİLE İÇİN YENİ BİR DÖNEM   Şile İlçe Seçim Kurulu’nda gerçekleşen mazbata teslim töreninden […]

Belediye
06 Nisan 2024
Eyüpsultan Belediye Başkanı Dr. Mithat Bülent Özmen görevine başladı

Eyüpsultan Belediye Başkanı Dr. Mithat Bülent Özmen mazbatasını aldıktan sonra gerçekleştirilen devir teslim töreninin ardından görevine başladı. Törende görevini güvenli ellerden teslim aldığını vurgulayan Başkan Özmen, “Benim size çok özel bir teşekkürüm var, bu süreç başladığından beri çok güzel, barış içerisinde, saygı içerisinde, çok huzurlu, çok medeni bir süreç oldu. Bundan sonra da böyle olacağından […]