Deneme Bonusu Veren

Slot Siteleri: Hayalleri Gerçekleştiriyor

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Kadıköy Gazetesi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Genel Manşet

Üsküdar Belediyesi İzzet Keribar’ın “Efsunlu Şehir” Fotoğraf Sergisini İstanbullularla Buluşturdu

Yayınlanma:
ABONE OL

Fotoğraf sanatçısı İzzet Keribar’ın İstanbul’un farklı semtlerini içeren fotoğraflarından oluşan ‘Efsunlu Şehir’ adlı sergisi Nevmekan Sahil’de açıldı. İstanbul’un tarihsel süreçlerine dair önemli görsel belgeler sunan sergi, 24 Ağustos tarihine kadar ziyaret edilebilecek.

Üsküdar’ı şehrin kültür sanat merkezi haline getiren Üsküdar Belediyesi, kültür sanat dünyasının en yeni örneklerini İstanbullularla buluşturmayı sürdürüyor. Üsküdar Belediyesi, çocuk yaşlarında fotoğrafçılık serüvenine başlayan İzzet Keribar’ın İstanbul’un farklı semtlerini içeren fotoğraflarından oluşan Efsunlu Şehir’ adlı sergisini İstanbullularla buluşturdu.

Sanatçının geleneklere, yaşamın güzelliklerine duyduğu saygıyı yansıttığı fotoğraf karelerinden oluşan sergi, İstanbulluları şehrin 1952 yılından günümüze kadar yaşadığı dönüşümün izinden giden bir nostalji yolculuğuna çıkarıyor. İstanbul’un tarihsel süreçlerine dair önemli görsel belgeler sunan sergi, 24 Ağustos tarihine kadar ziyaret edilebilecek.

İstanbul’un görsel yolculuğu bu sergide…

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen,  sergi açılışındaki konuşmasında Üsküdar Belediyesi’nin kültür ve sanat yönüyle de öne çıktığını söyleyerek şunları kaydetti: “Üsküdar bir sanat şehri, bir kültür şehri. Biz de Üsküdar Belediyesi olarak bu zenginliği siz sanatseverlerle buluşturmak istiyoruz. İstanbul’un görsel yolculuğu bu sergide sizlerle buluşuyor. Serginin hem işin sanatsal hem de tarihsel bir yönü var. Sergide İstanbul’un son 70 yılını ve tabii ki Üsküdar’a da özel bir parantez ayrılarak şahitlik edeceğiz. Bu sergide tarihi bulacaksınız, sanatı bulacaksınız, İstanbul’u bulacaksınız ve kendinizi bulacaksınız.”

İzzet Keribar açılıştaki konuşmasında “1950li yıllarda, daha bir lise öğrenciyken başladığım fotoğrafçılığın beni bu kadar uzun ve serüven dolu bir yola taşıyacağını bilemezdim. Eski İstanbul fotoğraflarına ek olarak son yıllarda Üsküdar’da çektiğim bazı fotoğraflardan bir sergi yapma kararı aldık ve ek olarak sergi kataloğu yapma fikri ortaya atıldı. Kısa zamanda bir seçim yaptık ve işe koyulduk. Kitaplar bizden sonra gelecek nesillerin faydalanabileceği belgeler ve izler” şeklinde konuştu ve emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti.

Serginin küratörü Erkan Doğanay da açılıştaki konuşmasında “İstanbul büyülü bir şehir. İzzet Keribar’ın 1950’li yıllardan bugüne kadar uzayan fotoğraf seçkisinden 80 kadar fotoğraf ile bir seçki oluşturduk” dedi.  

İlgili Haberler

Dünyadan
17 Nisan 2024
Başkan Yıldız’ın yeğeni Doruk Erol Çevik Eskrim Dünya Şampiyonu oldu

İstanbul Gazete ve Haberciler Federasyonu Başkanı Ali Rıza Yıldız’ın yeğeni Doruk Erol Çevik Gençler ve Yıldızlar Eskrim Dünya Şampiyonası’nda yıldız erkekler epede dünya şampiyonu oldu. İstanbul Gazete ve Haberciler Federasyonu Başkanı Ali Rıza Yıldız’ın yeğeni Doruk Erol Çevik eksrim de Dünya Şampiyonu oldu. Milli gururumuz Çevik, Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da devam eden Gençler ve Yıldızlar […]

Kadikoy’s Digitized Youth Spearhead Bitcoin Revolution, Shaping Future of Turkish Economy
Kadikoy’s Digitized Youth Spearhead Bitcoin Revolution, Shaping Future of Turkish Economy

Sunday, November 14, Kadikoy- The captivating district of Kadikoy in Istanbul is popularly known for its vibrant energy, historic marketplaces, and most recently, its enthusiastic digitized youth. Kadikoy’s younger demographic has successfully harnessed the potentials of blockchain technology, creating a new wave of economic revolution within the district. It’s the Youth of Kadikoy vs. the […]

Basında Kadıköy
09 Nisan 2024
KADIKÖY BELEDİYE MECLİSİ, MESUT KÖSEDAĞI BAŞKANLIĞINDA İLK TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ

Kadıköy Belediyesi’nin 31 Mart yerel seçimler sonucunda oluşan yeni meclisinin ilk toplantısı Belediye Başkanı Mesut Kösedağı başkanlığında gerçekleşti. Kadıköy Belediye Meclisi yeni döneminin ilk toplantısını yaptı. Kadıköy Belediye Başkanı Mesut Kösedağı başkanlığında 9 Nisan Salı günü Kozyatağı Kültür Merkezi’nde bulunan Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya siyasi partilerin ilçe başkanları ve Kadıköylüler katıldı. Meclisin ilk toplantısında Meclis […]

Genel
09 Nisan 2024
Tatil Fotoğraflarınız: Hırsızlara Davetiye mi, Keyifli Anılar mı?

Sosyal Medyanın Hırsızlık İstatistikleri Üzerindeki Etkisi Son yıllardaki istatistikler, bayram ve ara tatiller gibi yoğun dönemlerde artan hırsızlık vakalarına dikkat çekiyor. Ancak bu artışın arkasında yalnızca geleneksel yöntemlerin değil, aynı zamanda dijital dünyanın etkisinin de olduğunu söyleyebilirim. Özellikle sosyal medyanın yaygınlaşmasıyla birlikte, hırsızlar giderek daha sofistike ve planlı bir şekilde işlerini yürütüyorlar. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte, […]