Slot Siteleri

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Kadıköy Gazetesi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Babalar Gününde Yapılabilecek En Önemli Aktiviteler

Yayınlanma:
ABONE OL
Babalar Gününde Yapılabilecek En Önemli Aktiviteler

Dünya geneline bakıldığı zaman aynı gün kutlanan birçok farklı özel gün bulunmaktadır. Bu özel günler arasında en kalabalık ve en yoğun geçen özel günlerden bir tanesi, Babalar Günü olmaktadır. Hayatımızda ki en büyük kahraman olan babaların bu özel günü, bütün bir ülkede heyecan içerisinde kutlanmaktadır. Babaları ile vakit geçiren çocukların mutlu ve huzurlu bir şekilde bu özel günü kutlamaları, bütün bir yıl boyunca beklemiş olduğu anlar arasında yer almaktadır. Aynı şekilde babalarında huzur dolu vakitler geçirmiş olduğu bu özel günde en önemli etken, çocuklarının yanında olmasıdır. 

Babalar Günü kutlamaları başlandığı zaman birçok kişinin aklına ilk gelen şeylerden bir tanesi, hediye olmaktadır. En Güzel Babalar Günü hediyesi çoğunlukla ihtiyacı olan bir şeyi almak ile giderilmektedir. Fakat Babalar Günü için etrafınızda bulunan birbirinden güzel hediye fikirleri ile daha güzel bir Babalar Günü geçirebilirsiniz. Babalar günü için en çok tercih edilen hediye çeşitlerinden bir tanesi, saat olmaktadır. Kullanım açısından rahat bir şekilde kullanım sağlayacağı bu saat, her anında yanında olarak sizi hatırlatmaktadır. Genellikle hediye bakımından güzel bir kutu ile hediye edilen bu saat, babanızın gözünde en güzel ve en anlamlı hediye olmaktadır.

Babalar Günü kutlamaları genellikle birçok ülkede aynı anda kutlansa da, bazı ülkelerde farklı günlerde tercih edilmektedir. Bunun en büyük sebebi, farklı ülkelerin inançlarına göre başka bir zaman dilimi tercih etmesinden dolayıdır. Babalar Günü’nün kutlanmasının asıl en büyük sebeplerinden bir tanesi, kutlanmış olduğu zamandır. Tarihi açıdan bakıldığında çok eski zamanlardan bu zamana kadar yayılmış olan bu özel gün, 1900’lü yılların başlarında ortaya çıkmıştır.

Amerika İç Savaşı gazisi olan bir kişinin kızı, babaların özel bir günü olması için birçok çalışma ortaya çıkarmaktadır. Anneler Günü olduğu gibi babalarında özel bir gün ile, günlerinin kutlanması gerektiği düşünülmektedir. Uzun uğraşlar sonucunda babasınında doğum günü tarihi olan 5 haziran günü için çalışmaları yetişmemektedir. Tarih bakımından 5 haziran günü Babalar Günü olmasada, haziran ayının üçüncü pazar günü Babalar Günü olarak ilan edilmektedir.

Babalar Günü için birçok kişi farklı farklı hediyeler tercih etmiş olsada, en büyük hediyelerden bir tanesi, babaları ile geçirmiş oldukları zamandır. Zaman konusunda problem olmayacak bir güne denk gelen Babalar Günü, pazar gününe denk gelmesi ile bol bol vakit geçirilebilecek bir gün olmaktadır. Bu özel gün içerisinde yapılabilecek birçok farklı aktivite bulunsada, kısıtlı gün içerisinde yapılabilecek en önemli aktiviteleri sizin için sıralamış bulunduk. Dilersiniz Babalar Günü için yapabileceğiniz aktivitelere döz gezdirebilirsiniz.

Kamp Yapmak

Babalar Günü için en çok tercih edilen aktivitelerden bir tanesi, kamp olmaktadır. Kamp birçok kişinin hayali olması ile birlikte doğal bir ortamda güzel bir şekilde vakit geçirilmesi ile bilinmektedir. Genellikle yaygın bir şekilde kullanılan bu kamp yapma işi, özellikle Babalar Günü için muhteşem bir plan olmaktadır. Yanınıza giderken almanız gereken birçok araç gereç olsada, çoğu zaman en çok ihtiyaç duyulan malzeme, kamp çadırı olmaktadır. Kamp denildiği zaman olmazsa olmaz eşyalardan bir tanesi olan çadır, kalmak için en ideal konaklama çeşidi olmaktadır. Babalar Günü için güzel bir aktivite planı yapmak istiyorsanız, aile boyu çadırları tercih edebilir ve güzel bir konaklama yapabilirsiniz.

Aile ile kamp yapmak istiyorsanız, yanınıza almanız gereken malzemelerin çok daha fazla olması gerekmektedir. Babalar Günü planı olarak tercih edebileceğiniz kamp planınızda, havaların sıcak olması fark etmeksizin yanınıza odun almanızda fayda vardır. Ateş ile sadece ısınmayıp, yiyecek bir şeyler yapabilirsiniz. Güzel bir şekilde vakit geçirmek için tercih edilen bu güzel doğa planı içerisinde, malzeme açısından eksiklerinizi tamamladığınızda, yola çıkmak için kafanızda güzel bir rota planı çizmelisiniz. Rota konusunda tercih edebiliceğiniz alternatif kamp rotalarını daha yakından detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz.

Kamp Rotaları

Babalar Günü için güzel bir kamp macerası yapmak istiyorsanız, tercih etmeniz gereken ve dikkat etmeniz gereken kamp rotaları bulunmaktadır. Kısıtlı bir vakit olduğundan dolayı, tercih etmeniz gereken kamp rotasını, evinize yakın bir mesafede tercih edebilirsiniz. Rahat ve konforlu bir şekilde güvenle yolculuk yaptıktan sonra, güzel bir kamp rotasına ulaşmış olabilirsiniz. Kamp rotaları konusunda Marmara Bölgesi için en çok tercih edilen kamp rotası, şile civarı olmaktadır Bu alanlar içerisinde çok fazla tercih edilen Şile kısımları, kamp alanlarına uygun olarak kullanılmaktadır.

Kullanım açısından genellikle kampçıların tercih etmiş olduğu bu bölgeler, sessiz ve doğa ile iç içe olabileceğiniz yerlerden bir tanesi olmaktadır. Sahil kesimi, doğal alanları ve muhteşem yolları ile inanılmaz bir kamp deneyimi yaşayabileceğiniz bu kısımlar, Türkiye’nin en önemli yerleri arasında bulunmaktadır. Kamp rotaları açısından en çok tercih edilen yerlerden bir tanesi olan Şile, sakin bir kasaba olması ile birlikte ihtiyacınız olan her şeyi temin edebileceğiniz bir yer olmaktadır. Kamp konusunda güzel bir tatil rotası düşünüyorsanız, planlarınıza Şile’yi de eklemelisiniz.

Balık Tutmak

Babalar günü için tercih edebileceğiniz birçok farklı aktivite bulunsa da, son zamanlarda yaygın olarak tercih edilen aktivitelerden bir tanesi, Balık Tutmaktır. Genellikle birçok kişinin tercih etmiş olduğu ve son zamanlarda yaygın bir şekilde vakit geçirilmiş olan bu aktivite çeşidi, Babalar Günü için vazgeçilmez aktiviteler arasında yer almaktadır. Hobi olarak çok fazla tercih edilen ve birçok farklı ekipman ile uzun uğraşlar sonucunda tutulan balıklar, daha sonrasında eğer ki yeteri kadar büyümüşse yenilmektedir. Aileniz ile güzel bir Babalar Günü kutlaması yapmak istiyorsanız, plan yapmanız gereken aktivitelerden bir tanesi, Balık tutmaktır.

Balık tutmak için ihtiyacınız olan birçok farklı malzeme bulunmaktadır. Balık tutmak için en önemli malzeme, olta olmaktadır. Profesyonel olarak balık tutan kişilerin genellikle kullanmış olduğu olta türleri amatör oltalara göre daha farklı olmaktadır. Aynı şekilde Olta fiyatları bu iki kesim arasında çok daha fark etmektedir. Babalar Günü için güzel bir balık tutma aktivitesi düşünüyorsanız, amatör bir olta tercihi yapmanız sizin için çok daha iyi olacaktır. 

Balık Tutmak İçin Tercih Edilebilecek Rotalar

Güzel bir aktivite planı yaparak Babalar Günü için güzel bir gün geçirmek istiyorsanız, kafanızda belirlemeniz gereken bir rota planı yapmanız gerekmektedir. Genellikle birçok kişinin tercih etmiş olduğu balık tutma yerleri, göl kenarları olmaktadır. Evinize yakın bir yerde balık tutmak isterseniz eğer ki, İç Anadolu Bölgesi’nde oturmuyorsanız birçok farklı alanda balık tutabilirsiniz.

Balık tutmak açısından genellikle en çok tercih edilen yerlerden bir tanesi, ufak çaplı göller olmaktadır. Yapay olarak oluşan bu göllerde tutulabilecek birçok farklı balık türü bulunur. Genellikle hobi için yapılan bu balık tutma, çoğu zaman eğlenceli vakit geçirmek için tercih edilmektedir. Babalar günü için tercih etmeniz gereken balık tutma rotalarından bir tanesi, Abant Gölü olmaktadır. Muhteşem manzarası ve bir o kadarda güzel yapısı ile birçok kişinin ziyaret etmiş olduğu bu göl, balık konusunda zengin bir balık çeşidine sahiptir.

İlgili Haberler

Genel
17 Mayıs 2024
İlayda Emir; Bu sezon erkek giyimi son derece şık olacak

2024 Takım Elbiselerine İlginç Tanıtım..   İlayda Emir markasının Son koleksiyonu için İstanbul’un muhteşem boğazında özel bir etkinlik gerçekleştirildi.. Deneyimli fotoğrafçılar Semih Palancı ve Reza Salgın’ın fotoğraflarını çektiği ve özel çekimlerde bulunduğu organizasyonu Bilal Baştemur otuzbeş başarılı modelle çekimleri marmaranın muhteşem mavisinde tekne turunda gerçekleştirdi. Stylingi Gamze Topal ile çalışan marka yeni ve farklı bir […]

Basında Kadıköy
15 Mayıs 2024
Akasya’dan 19 Mayıs’ta gençlere armağan: “Drone Soccer”

Bu yıl 10’uncu yılını kutlayan Akasya, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nda futbol tutkunlarına ve teknoloji meraklılarına eğlenceli bir deneyim sunacak. Geleneksel futbol heyecanının modern teknolojiyle birleştiği ve ziyaretçilerin ücretsiz deneyimleyebileceği Drone Soccer Akasya’da. Açıldığı 2014 yılından bu yana alışveriş, eğlence ve sanatın buluşma noktası olan Akasya, 10’uncu yılına özel gerçekleştirdiği birbirinden eğlenceli etkinliklere yenisini […]

Genel
01 Mayıs 2024
Dolandırıcıların Hedefinde Teknik Servis Aramaları

Son zamanlarda, teknoloji ürünlerinin fiyatlarının artmasıyla birlikte tüketiciler, ellerindeki cihazları onararak veya güncelleyerek kullanmaya yöneliyorlar. Ancak, bu durum teknik servis aramalarını da arttırıyor ve dolandırıcıların yeni bir hedefi haline geliyor. Eskiden dolandırıcılar, telefon veya basılı ilanlar aracılığıyla tüketicileri kandırırlardı. Ancak, internetin gelişmesiyle birlikte bu taktikler daha da sofistike bir hal aldı ve vatandaşlar artık doğrudan […]

Akıllı Telefonların Alışveriş Deneyimini Nasıl Dönüştürdüğü?

Akıllı telefonların ortaya çıkışı, tüketicilerin davranışlarını önemli ölçüde şekillendirerek alışverişle etkileşim kurma ve algılama şeklimizi etkilemiştir. Bu elde taşınabilir teknoloji, günlük yaşantımıza sorunsuz bir şekilde entegre olmuş, yeni kolaylıklar sunmuş ve alışveriş deneyimimizi artırmıştır. Akıllı telefonların perakendeyi nasıl devrim niteliğinde dönüştürdüğünü keşfederken, dijital ve fiziksel alışveriş dünyalarının sorunsuz bir şekilde birleştiği bir manzara keşfediyoruz. Akıllı […]