MENÜ ☰
Volimax
Esentepe Avrupa Konutları
Kadıköy Gazetesi » Gezi-Alışveriş, Teknoloji » Yük Hüresi (Loadcell) ve Dinamometre Hakkında

Yük Hüresi (Loadcell) ve Dinamometre HakkındaYük hücresi (Loadcell) ve dinamometre hakkında bilgiler vermek isteriz. Günümüzde Yük hücresi (loadcell) dinamometre gibi cihazlar ağırlık ölçüm cihazlarıdır. Farklı kullanım alanları vardır. Dinamometre pek çok farklı sektörde ağırlık ölçümünü kolaylaştırır. Ağırlık ölçümü için dinamometre kullanan bazı sektörler şu şekilde sıralanabilir:

  • Tersaneler 
  • Lojistik sektörü
  • Limanlar
  • Madencilik
  • İnşaat sektörü 
  • Uçak imalatı ve onarım sektörü 

Dinamometre kullanım alanları sadece bu sektörlerle sınırlı değildir. Maddelenen sektörler dinamometre kullanan sektörlerden yalnızca birkaçıdır. 

Yük Hüresi (Loadcell) ve Dinamometre Hakkında

Yük hücresi yani loadcell ağırlığı elektrik sinyaline çevirir. Dinamometre satın alırken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Yüksek ağırlıkların kullanıldığı sektörlerde dayanıklı makineler kullanılarak üretilmiş ve maksimum kapasitesi sizin sektörünüzün ihtiyacını karşılayacak bir ürün tercih etmenizde fayda vardır. Kablolu kablosuz dahiliye ekranı bulunan bulunmayan ile diktatöründen kontrol edilebilen farklı dinamometre modelleri vardır. Bu nedenle satın alacak olduğunuz dinamometrenin hangisinde sizin için daha uygun olduğunda bu seçenekler arasında karar vermelisiniz.

Ayrıca kullanım alanına göre deneme türlerinin malzemesi de önemlidir. Örneğin sızdırmaz ekranlara sahip korozyona karşı dayanıklı dinamometreler kullanmanız çok daha sağlıklı olur. Farklı dinamometre modellerini arama motorları üzerinden detaylı bir şekilde araştırarak model özelliklerini inceleyebilirsiniz. Günümüzde pek çok farklı firma dinamometre yük hücresi gibi ürünlerin üretimini ve satışını yapıyor. Farklı dinamometre modelleri fiyatları ve satın alma işlemleri ile ilgili detaylı bilgi almak ve ihtiyacınıza en uygun olan ürünü kolay bir şekilde seçebilmek için http://Weilo.com.tr sitesini ziyaret edebilirsiniz. 

📆 19 Mart 2023 Pazar 12:28   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR