MENÜ ☰
Volimax
Esentepe Avrupa Konutları
Kadıköy Gazetesi » Basında Kadıköy, Çocuk, Eğitim, Etkinlikler, Genel, Manşet, Sivil Toplum, Toplum, Yaşam » İstanbul Anadolu Yakası Lions Kulüpleri’nden 19. Onur Güvener Öykü Yarışması

İstanbul Anadolu Yakası Lions Kulüpleri’nden 19. Onur Güvener Öykü Yarışması9-12 yaşlarındaki öykü yazarları, trafik kazalarına dikkat çeken yazılarıyla özel ödüller kazandılar.

Milliyet Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Eren Güvener’in trafik kazası sonucu yaşamını yitiren sevgili oğlu Onur Güvener’in anısına adanan bu yarışmanın on dokuzuncusunu, genç sanatçılara ve genç edebiyatçılara yönelik uluslararası yarışmalarıyla tanınan İstanbul Anadolu Yakası Lions Kulüpleri tarafından düzenlendi.

Dizi Oyuncusu Güliz Tosyalı Bal, Güneş Gazetesi ekleri Magazin Müdürü Yasemin İlan, Ödüllü Yönetmen Toygar Kabaş, Sanat Yönetmeni Ferit Koen, Gazeteci Çağdaş Çetindemir ile beraber sekiz kişilik jüri sahne ve metin puanı değerlendirmesi  yaparken zorlandı. Yazar Filiz Tosyalı Proje Koordinatörü olarak finalistlerle tek tek ilgilendi.

On finalist İzmir, Sakarya, Erenler, Hüzeyinli Köyü, Karamürsel Yalakdere ve İstanbul’dan davet edilerek tanıştılar. Lions Akademiden topluluk önünde konuşma ve  sahne eğitimi aldılar. Su altı canlılarını izlemek programları içindeydi. İkinci gün tanınmış yazarlarla bir araya gelerek, Halis Kurtça Kültür Merkezi Büyük Sahnesinde öykülerini seçici kurulun ve seyircilerin önünde heyecanla sundular.

En yüksek puanı Bilfen Eğitim kurumlarından Öykü Eren aldı. Yazdığı öykü ve büyük emekle hazırlanan sahne kıyafeti hayranlık uyandırdı. Simlerle işli giysi kuş kanatlarıyla süslenmişti. Bodrum Bitez  Hakan Otelde ailesiyle beraber yaz tatili kazandı.  Kilittaş İlkokulundan yine yüksek puan alan Eren Güleç sahnede hazırladığı zaman makinesiyle puan topladı. Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfından gelen Aleyna Okur en yüksek puanı alan çocuklardan biriydi. Ses tonu ve sunumuyla dikkati çekti.  Final Egitim Kurumlarından Rüzgar Çorabatır’ın öyküsü kullanılmadığı için kaldırılan trafik işaretleriyle  geleceğin trafiği olarak dikkati çekti.  Her öykü ayrı bir konuyu içeriyordu. Araç içi hediyeler kazanan çocukların her birine, kitaplar çantalar hediye edildi. Salonu hıncahınç dolduran seyirciler güzel, eğlenceli ve düşündürücü bir gün geçirdiler.

Galeri
📆 25 Mart 2022 Cuma 15:04   ·   💬 1 yorum   ·   ⎙ Yazdır

“İstanbul Anadolu Yakası Lions Kulüpleri’nden 19. Onur Güvener Öykü Yarışması” için bir cevap

  1. Filiz Tosyalı dedi ki:

    Gerçekten çocukların yorumları trafik kazalarını onler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR