MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Gezi-Alışveriş » Antep Baklava ve Gastronomi Alanında Yarattığı Etkiler
Antep Baklava ve Gastronomi Alanında Yarattığı Etkiler


Baklava, ülkemizin en önemli değerlerinden bir tanesi olmakta ve ülkemizin dünyaya tanıtılmasında önemi bir rol oynamaktadır. Baklavanın merkezi olarak gösterilen Gaziantep ise sadece baklavası ile değil diğer mutfak lezzetleri ile de kültürümü en iyi şekilde yansıtıyor. Antep baklavası çok uzun yıllardan bu yana insanlarımızın afiyetle yedikleri tatlılardan bir tanesi. Antep baklava çeşitleri ile de insanların damak zevklerine göre farklılıklar içermektedir.

Antep baklavasının bu denli sevilmesinin altında yatan nedenlerden bir tanesi de içerisinde kullanılan Antep fıstığının lezzeti. Gerçek Antep fıstığı kullanılarak yapılan baklavalar sadece Türkiye’de değil tüm dünyada insanların tercih ettikleri bir tatlı çeşidi.

Gerçek Antep baklavasının sırrı sadece kullanılan fıstıkta değil aynı zamanda içerisindeki yağların kalitesinde yatıyor. Özellikle Gaziantep’te bulunan bazı markalar Antep baklava konusunda kendilerini bir hayli geliştirdiklerinden dolayı sadece Türkiye’yle kalmayıp dünyanın her yerine baklava gönderiyorlar.

İnternetten Antep Baklava Siparişi Vermek Güvenli Mi?

Antep baklava satın almak için Gaziantep’e mi gitmem gerekiyor? Diye sorular soran pek çok insanın bulunduğu da biliniyor. Bu insanlar her nerde olurlarsa olsunlar online olarak Antep baklava siparişi verebilecekleri internet siteleri var. Bu internet siteleri üzerinden sadece Antep baklava değil daha farklı tatlı çeşitlerinin siparişini vermek de oldukça pratik bir şekilde gerçekleşiyor.

Antep baklava sipariş vermek için Ömer Güllü markasının internet sitesinde incelemeler yapan insanlar hızlı kargo seçeneklerini de gördükleri zaman oldukça şaşırıyorlar. Özellikle İstanbul ve Ankara gibi iki önemli şehrimiz için gerçekleştirdikleri kargo süreçleri insanların beğenisini toplamaktan da geri kalmıyor.

Antep baklava siparişi verirken diğer lezzetleri de bir arada siparişini veren insanlar ödeme konusunda da güvenlik sorunları yaşamamaktadırlar. Güvenli ödeme sistemleri bulunan internet siteleri sayesinde hem gerçek Antep baklava lezzetini yaşamak hem de çekinceler olmadan bu işlemleri halletmek mümkün.

Sahte Gaziantep Baklava Almamak İçin Ne Yapılmalı?

Gaziantep Türk kültürünü temsil eden en önemli kentlerimizden bir tanesi ve bu anlamda pek çok ödüle da layık görülmekte. Son olarak UNESCO tarafından verilen ve Türkiye’de sadece Gaziantep’te bulunan gastronomi ödülü de ülkece herkesin gurur tablosu oldu. Gaziantep baklavasının popülerliğinin artmasından sonra piyasadaki bazı dolandırıcılar bu durumu fırsat bilerek sahte ve sağlığa zararlı malzemelerden Gaziantep baklava üretmeye başladılar. Bunun önüne geçmek için denetimler arttırılırken gerçek Antep baklavası satan markalar için yapılan araştırmalarda yoğunluk kazandı.

Tamamen gerçek ve kaliteli malzemelerden yapılan Gaziantep baklava yemek için internet üzerinden sipariş vermek isteyenler https://www.omergullu.com.tr/ internet adresini de sıklıkla ziyaret ediyorlar.

📆 14 Şubat 2021 Pazar 15:24   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR