MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Basında Kadıköy, Etkinlikler, Genel, Kültür-Sanat, Manşet, Sivil Toplum, Toplum, Üsküdar » KADIKÖY VE ÜSKÜDARLI YAZARLAR KİTAPLARINI İMZALADI
KADIKÖY VE ÜSKÜDARLI YAZARLAR KİTAPLARINI İMZALADI


Kadıköylü yazarlar Meral Kurulay ve Zeynep Kasap ile Üsküdarlı yazar Kerime Ural Cengiz, 23 Ağustos günü, “Cumba’dan Kadınlar Kalemleriyle Doğuyor” başlıklı etkinlikte kitaplarını imzaladı. Cumba Kültür Sanat Platformu tarafından Üsküdar’da, Hanımeli Kafe’de düzenlenen etkinlikte kitap severler, yazarları yalnız bırakmadı. 

İmza gününde Meral Kurulay, “Bana Hikaye Anlatma”; Kerime Ural Cengiz, “Toprağın Elleri” ve Zeynep Kasap, “Mut” başlıklı kitabını imzalarken, okurlarıyla sohbet etti; soruları yanıtladı. Etkinlikte, Kirpi Edebiyat Dergisi yayın yönetmeni Mehmet Özgür Ersan, anılan derginin editörlerinden Funda Ergenekon ve  Cumba Kültür Sanat Platformu kurucusu Deniz Kaptan hazır bulundu. Kitap ile kahvenin buluştuğu samimi bir ortamda geçen etkinlikte ayrıca, şiirler okundu.

Yazarların, etkinlikle ilgili olarak yaptıkları ortak açıklama ise şöyle:

“Amacımız kitaplarımızı bir araya getirip yeni bir söz söylemek. Ayrıca, pandemi nedeniyle bunalmış olan okurlarımıza nefes aldırmak. Güzel ve anlamlı bir buluşma oldu. Yanımızda olan ve etkinliğimize destek veren herkese teşekkür ediyoruz. Kadınlar yazacak, kadınlar çoğalacak ve dünya güzelleşecek. Sanat varsa, hayat vardır!”

Etkinliği düzenleyen Cumba Kültür Sanat Platformu, Üsküdar’da faaliyet göstermekte olup, bünyesinde çoğunluğu ev kadınlarından oluşan tiyatro topluluğu bulunuyor.

Haber: Ahmet Zeki Yeşil

Galeri
📆 24 Ağustos 2020 Pazartesi 15:52   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR