MENÜ ☰
Volimax
Esentepe Avrupa Konutları
Kadıköy Gazetesi » Sağlık » Diş Teli Nasıl Takılır Ve Çeşitleri Nelerdir?

Diş Teli Nasıl Takılır Ve Çeşitleri Nelerdir?İnsanların en önemli organlarından biri de şüphesiz ki dişlerdir. Dişler yüzünden karşısındaki insana gülümseyemeyip kahkahaların atılamadığı diş bozukluğu olan insanların en büyük sorunu. Ülkemizde insanların neredeyse tamamında diş çarpıklığı ve şekil bozukluğu meydana gelmektedir. Bunun sebeplerinin farklı nedenleri var.

Diş Telleri Kime Nasıl Takılır?

 Diş telleri diş bozukluğu olan kişilere uygulanan bir yöntemdir. Tedavi süreci uzun bir süre olduğu için insanların bir çoğu bu süreçten kaçınıyor. Yine diş teli fiyatları da dişçiye gitmemek için bir neden. Araştırmaya devam edildikçe Şeffaf diş teli gibi farklı seçenekleri de görmek mümkün. Bu konu ne kadar kaçınmaya çalışılsa da aynaya her bakıldığında aklın bir köşesine gelen bir konu. Bu yüzden tüm seçenekleri değerlendirerek karar vermek mümkün.

 Diş telleri taktırmaya karar verdikten sonra öncelikle yapılması gereken bir ortodonti uzmanına danışmak olacaktır. Diş hassasiyet gerektiren bir bölüm olduğundan alanında iyi olmak da çok önemlidir. Akıllara hemen gelen diş teli nasıl takılır sorusuna uzmanlar kişileri rahatlatacak açıklamalarda bulunacaklardır. Diş teli fiyatları bilgisini de paylaşarak faydalarından bahsettiğinde insanların aklında daha az soru kalmaktadır.

  Diş teli nasıl takılır herkesin kafasını kurcalayan bir soru. Diş teli takılırken birçok kişi acı çekeceğini ve işlemin saatler süreceğini düşünmekte. Ancak diş teli en fazla yarım saatlik bir sürede acısız olarak dişlere takılmaktadır. Braketler ve ark teller kolayca takılmaktadır. Görünmez dişteli takılırken de aynı işlemler dişin arka tarafında gerçekleşir. Çürükler temizlendikten sonra çekilmesi gereken dişler çekilir ve takma işlemi sona erer. Diş teli nasıl takılır sorusuna cevap bulduktan sonra geçen süre içerisinde biraz farklılık olacaktır tabi. Görünüş farklılığını gidermek için görünmez diş teli uygulaması da denenebilir.

Diş Teli Dudak Uçuklatacak Bir Rakam Değil

 Diş teli fiyatları ise kişilerin ağız yapısına göre değişkenlik göstermekte. Görünmez dişteli fiyatları diğer işleme göre biraz daha pahalı. Çünkü kişiye özel tasarımlar mevcut. Dişlerin arkasına takılan görünmez dişteli estetik açısından da kişileri rahatlatmaktadır.

  Şeffaf diş teli ise metal görünümden farklı ancak daha az dayanıklıdır. Estetik bakımdan etkili olsa da şeffaf diş teli diğer diş tellerine göre temizlenmesi zor olan bir teldir. Tel ve braket kullanmadan şeffaf bir plaka kullanılarak tedavi yöntemi uygulanmaktadır.

  Diş telleri takıldıktan sonra da temizliğine dikkat etmeli ve dişler özenle fırçalanmalı. Tedavi sürecinin başarılı geçmesi için gereken özveriyi göstermekte fayda var. Yine de bu rakamlarla ilgili ekstra bilgi ve size özel bir diş teli fiyatı hesaplatmak için Alpdent’in son teknoloji diş teli fiyatı hesaplama aracına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.  

📆 30 Temmuz 2019 Salı 14:50   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR