MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Basında Kadıköy, Belediye, Genel, Manşet, Politika » Yavuz: “Kadıköy şehirlerarası ulaşımda odak noktası haline geldi”
Yavuz: “Kadıköy şehirlerarası ulaşımda odak noktası haline geldi”


Ankara’dan yola çıkan yüksek hızlı tren yolcularını Kadıköy Söğütlüçeşme İstasyonunda AK Parti Kadıköy Belediye Başkan Adayı Özgül Özkan Yavuz karşıladı. Ulaştırma Bakanlığı’nın hizmete açtığı Gebze-Halkalı Banliyö tren hattı İstanbul’un iki ucunu birbirine bağladığı gibi yüksek hızlı tren de İstanbullulara şehirlerarası ulaşımda iyi bir alternatif oldu.

Ankara’dan hareket eden ve Bostancı, Söğütlüçeşme, Bakırköy ve Halkalı istasyonlarında duran trenin yolcularını Söğütlüçeşme istasyonunda karşılayan Özgül Özkan Yavuz, “Ankara’dan yola çıkan trenin İstanbul’daki 4 durağının ikisi Kadıköy’de olduğu için şanslıyız” dedi. Kadıköy’ü şehirlerarası ulaşımda tekrar odak noktası haline geldiğini de belirten Özgül Özkan Yavuz, “Kadıköylüler artık şehirlerarası seyahatlerini Söğütlüçeşme ve Bostancı istasyonlarından gerçekleştirebiliyor. Haydarpaşa Garı’nın da restorasyonu bitmek üzere, kısa süre sonra trenlerimiz Haydarpaşa Garı’na kadar gelecek. Kadıköy özlediği Haydarpaşa Garı’na, Haydarpaşa da trenlerine kavuşacak, tüm Kadıköy ve İstanbullulara hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

Söğütlüçeşme İstasyonu’yla ilgili projelerini de aktaran Özgül Özkan Yavuz, durağın önünde atıl duran alanı park haline getireceklerini söyledi ve sözlerini şöyle sürdürdü, “66 projemizden biri de Söğütlüçeşme Tren İstasyonu’na yönelik. Kadıköylülerin trenlerini keyifle bekleyebilecekleri ya da gelip dinlenebilecekleri, ağaçların gölgesinde vakit geçirebilecekleri bir alan planladık ve kısa sürede hayata geçireceğiz.”

📆 29 Mart 2019 Cuma 19:15   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR