MENÜ ☰
Volimax
Esentepe Avrupa Konutları
Kadıköy Gazetesi » Atatürk, Basında Kadıköy, Belediye, Etkinlikler, Genel, Manşet » Kadıköy Cumhuriyet Yürüyüşüne hazır !

Kadıköy Cumhuriyet Yürüyüşüne hazır !Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunu birbirinden renkli etkinlikler kutlayan Kadıköy Belediyesi, Kadıköy Bağdat Caddesi’nde 29 Ekim Pazartesi günü düzenlenecek ‘Cumhuriyet Yürüyüşü’ hazırlıklarını tamamladı.

BAĞDAT CADDESİNDE MEŞALELİ YÜRÜYÜŞ

Kadıköy Belediyesi, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 95’inci yıldönümünü, her yıl olduğu gibi bu yıl da Bağdat Caddesinde düzenlenecek Cumhuriyet Yürüyüşü ile kutlayacak. Suadiye Işıklar’da 29 Ekim Pazartesi saat 19.00’da başlayacak Cumhuriyet Yürüyüşü’nde, yüzbinler Türk Bayrakları, Atatürk Posterleri ve meşalelerle Bağdat Caddesi’nde buluşacak.

SANATÇI MEHMET ERDEM İZLEYENLERİ COŞTURDU

Kadıköy Belediyesi’nin en coşkulu etkinliklerinden biri Kadıköy Belediye binası bahçesinde gerçekleşen“Cumhuriyet Gecesi” konseri oldu. Konsere Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu’nun yanı sıra, CHP Genel Başkan Yardımcıları Seyit Torun, Aykut Erdoğdu ve CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu da katıldı. Konser öncesinde kısa bir konuşma yapan Nuhoğlu, “Cumhuriyet, bundan yaklaşık 100 yıl önce, bir ışık gibi doğdu. Sanat, eğitim, müzik ve yaşamın her alanında toplumu değiştirmeye başladı. Şu anda yaşadığımız bütün gelişmelerin temelinde yatan şey Cumhuriyet’tir” dedi.Binlerce müzikseverin belediye bahçesini doldurduğu etkinlikte Kadıköy Oda Orkestrası ve Mehmet Erdem sahne aldı. Sevenlerinin şarkılara hep bir ağızdan eşlik ettiği Erdem, kendi parçalarının yanı sıra, Hakim Bey, Gibi Gibi, Böyle Ayrılık Olmaz, Yalan Dünya gibi çok sayıda sevilen eseri seslendirdi.

📆 28 Ekim 2018 Pazar 21:47   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR