MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Eğitim, Manşet, Toplum » Ahmet Şimşek: “Bu gün cumhuriyetimize sahip çıktığımızı gösteren gündür”
Ahmet Şimşek: “Bu gün cumhuriyetimize sahip çıktığımızı gösteren gündür”


Ahmet Şimşek Cumhuriyet Bayramı töreninde yaptığı konuşmada, “Bu gün cumhuriyetimize sahip çıktığımızı gösteren gündür. Bu gün onu kuranlara saygı ve sevgi günüdür.” dedi.

Cumhuriyet Bayramı Ahmet Şimşek Kolejinin tüm birimlerinde coşkuyla kutlandı. Türkiye Cumhuriyeti’nin 95. Kuruluş yılı nedeniyle Ahmet Şimşek Koleji İlkokul, Ortaokul ve Anadolu Lisesinde ayrı ayrı program hazırlandı. Gün boyunca süren etkinliklerin sabah bölümünde Ahmet Şimşek Anadolu Lisesi ve Ortaokul öğrencilerinin hazırladığı program sahnelenirken, öğleden sonraki bölümde de Ahmet Şimşek İlkokulu öğrencilerinin hazırladığı program gerçekleştirildi. Kutlamalara veliler de katıldı.

 

Ahmet Şimşek Kolejindeki Cumhuriyet Bayramı kutlamaları saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Bol bol alkış alan kutlama törenlerinde günün anlam ve öneminin anlatıldığı konuşmalar yapıldı, video gösterimleri gerçekleştirildi, şiirler okundu, oratoryolarsahnelendi,okul koroları birbirinden güzel eserleri seslendirdi. Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına “Atatürk’ü unutma çocuğum” isimli kitabın yazarı Tansu Bele de katılarak konuşma yaptı.

 

“Bu gün cumhuriyetimize sahip çıktığımızı gösteren gündür.”

 

Kolejin Kurucusu Ahmet Şimşek törende yaptığı coşkulu konuşmasında şunları söyledi; “Bu gün, eğitim kurumlarımızın bünyesinde Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 95. Yılını sevinçle, heyecanla ve gururla kutluyoruz. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, vatan uğruna hayatını veren şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Büyük mücadele ve fedakarlıklarla kurulan cumhuriyetimiz ile ulusumuz, hürriyetine, istiklaline, benliğine ve Türklüğüne kavuşmuştur. Bu gün ruhların şahlandığı gündür. Bu gün cumhuriyetimize sahip çıktığımızı gösteren gündür. Bu gün onu kuranlara saygı, sevgi günüdür. Cumhuriyetimizi kutlama coşkusu 95 yıldır hiç azalmadı, daha da arttı. Yüce Atatürk’ün hedef gösterdiği ve bize bıraktığı uygarlık, çağdaşlık ve muasır medeniyetler seviyesine yükselme gayreti hiç eksilmeyecektir. Türk gençlerinin omuzlarına milletimizce yüklenen bu görevleri yerine getirmek sizin kutsal vazifeniz olacaktır. 19 Mayıslar, 23 Nisanlar, 30 Ağustoslar, 29 Ekimler, bu asil milletin birlik, beraberlik, kardeşlik gibi değerlere sımsıkı sarılması, kenetlenmesi ve tek yürek olmasının neticesidir. Çünkü yüce önder Mustafa Kemal Atatürk siz gençliğe, ‘Ey yükselen yeni nesil istikbal sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak olan sizlersiniz’ demişti. Çünkü O, çağdaş ve ulusal bir ruh yaratmış, toplumuna millet olmayı anlatmış bir öğretmendir. İyi okuyun ve öğrenin. Size inanıyorum, güveniyorum. İleride büyük adamlar olacaksınız. Yurdumuz sizlerin omuzlarında yükselecektir. Türklüğü dünyaya sizler tanıtacaksınız. Muvaffakiyet için en hakiki mürşit ilimdir, fendir. İlim ve fennin haricinde mürşit aramak cehalettir, gaflettir. Sevgili gençler bu kulağınıza küpe olsun. Siz gençler başta olmak üzere 7’den 70’e hepimiz, bütün ulus, cumhuriyetin bekçileriyiz. Vatan için hep birlikte ölmeye hazırız, biriz, beraberiz. Türkiye Cumhuriyeti; kökleri geçmişte, gözleri gelecekte olan, her güçlüğü aşabileceğine inanan bir insan topluluğu devletidir. Türkiye Cumhuriyeti üstün bir rejimdir. Mustafa Kemal Atatürk’ü bağımsızlık savaşımızın kahramanı, cumhuriyetimizin kurucusu, çağdaşlaşmanın, refahın mimarı olarak şükranla anıyoruz, hatırası önünde saygıyla eğiliyoruz. O’nun en büyük eserim dediği Cumhuriyet Bayramınızı kutluyorum.”

📆 26 Ekim 2018 Cuma 17:23   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR