MENÜ ☰
Volimax
Esentepe Avrupa Konutları
Kadıköy Gazetesi » Manşet, Toplum » Nurcan Sabur, gazetecileri ötekileştirenlere öyle bir tokat attı ki!

Nurcan Sabur, gazetecileri ötekileştirenlere öyle bir tokat attı ki!Özel Haber: Adem Giden

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin yönetiminde aktif rol alan yarım asrın duayen magazin gazetecisi Nurcan Sabur, efsane futbolcu Alex de Souza’nın İstanbul’un bir yaşam merkezinde gerçekleşecek imza gününde kendisine basın olarak gelen davet ile adeta şok oldu. Sosyal medyadan veryansın eden Sabur’a hem medya, hem de sanat camiasından büyük destek geldi.

Basın davetinde “İmza günü öncesinde Alex de Souza, ……. satış ofisinde basın mensuplarıyla bir araya gelecek. Sizin de katılımınızdan mutluluk duyarız” deniliyor. Davetiyenin devamı ise gazeteciler için şok etkisi, şu cümlelerle yaşanıyor; “İmza gününde yaşanacak yoğunluk nedeniyle basın mensubu arkadaşlarımızın ….. mağazası içerisine girişi sağlanamayacaktır. Anlayışınız için teşekkür ederiz.”

SİZ GAZETECİLERİ NE SANIYORSUNUZ?

Davetiyeye göre gazeteciler Alex da Souza’nın karşısına çıkarılacak, ardından etkinliğin en önemli bölümünde “mutfak çalışmalarını” gerçekleştirecekleri imza gününde ise içeri alınmayacak. İmza attırmak isteyen herkes girebilecek ama, gazeteciler kesinlikle giremeyecek. Herkes imza alanına sığdı da, sizi milyonlara aktaracak birkaç gazeteciye mi yeriniz yok! Ama olsun, çok da kibarsınız, bir de önceden haber veriyorsunuz, iyi ki varsınız!

O HALDE BİZ GAZETECİLER DE HALİYLE ŞÖYLE DÜŞÜNEBİLİRİZ;

Bizi şov amaçlı Alex de Souza’nın karşısında kullanacaksınız, videolarda “ne kadar çok basın ilgi göstermiş” anları çekilecek, emrivaki tiyatroları sona eren gazeteciler hemen ardından hadi kapı dışarı! Gazeteci neyi haber yapacak, belki imza günündeki anekdotları öne çıkaracak! Kim oluyorsunuz ki, gazetecinin görev alanlarını belirliyorsunuz? Orada yaşanacak birkaç saniyelik inanılmaz bir ambiyans, yıllarca konuşulacak bir gündemi getirecek ama basın mensupları olmayacak? Ardından gazeteciler etkinliği düzenleyenlere ulaşmaya çalışıp “ne olur bize birkaç kare verin, size yalvarıyoruz nolur” diyecek, yani yerin dibine girecek! Böyle mi olmasını istersiniz?

NURCAN SABUR İŞTE BÖYLE BOMBALADI!

Zeki Müren’den günümüze Türkiye’de başta magazin olmak üzere gündemin nabzını tutan, sanat camiasının ve ekranların sevilen ismi www.magazinkolik .com Genel Yayın Yönetmeni Nurcan Sabur, sosyal medya hesaplarından şu açıklamayı yaptı;

İbretlik bir davet! Neymiş, Alex geliyormu; ve basınla buluşacakmış.Biz gidersek mutlu olacaklarmış! Herşey iyi güzel, hatta şahane de; Basın mensupları imza gününe alınamayacakmış! Bu nasıl bir kafadır, nasıl zihniyettir! Basın sizin emir kulunuz yani, istediğiniz yere almak için ricacı olacaksınız; Ama asıl olayın yaşanacağıyere almayacaksınız! Bu resmen bize ve meslektaşlarımıza yapılan ahlaksız bir tekliftir. Bakalım kaç “emir kulu” bu davete icabet edecek?

 

 

 

Galeri
📆 14 Mart 2018 Çarşamba 12:00   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR