MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Kültür-Sanat, Toplum » Alyoşa galasına yoğun ilgi
Alyoşa galasına yoğun ilgi


İstanbul Devlet Tiyatrosunun 2017-2018 sezonu oyunlarından Alyoşa’nın galası 8 Mart Perşembe gecesi Üsküdar Tekel Sahnesinde gerçekleştirildi. Hayati Çitaklar’ın yazdığı oyunun yönetmeni Ahmet Somers.

İstanbul Devlet Tiyatrosu’nun yeni oyunlarından Hayati Çitaklar’ın yazdığı, Ahmet Somers’in yönettiği Alyoşa’nın galası 8 Mart Perşembe gecesi Üsküdar Tekel Sahnesinde gerçekleştirildi. Gala gösterimine, basın mensupları, jüri üyelerinin de bulunduğu kalabalık bir davetli topluluğu katıldı.

Türkiye’nin ilk gravür sanatçılarından Aliye Berger’in yaşamından kesitler sunan, sanatçının fırtınalı yaşamına bir tanıklık ve yaratıcı kişiliğine bir saygı duruşu niteliğinde olan oyunda karakterlere usta oyuncu Seray Gözler ile Asuman Çakır, Erhan Tuna, M. Coşkun Ülgen, Melike Durak Aras, Gözde Yıldırım, Onur Somay ve Şebnem Bilgeer hayat veriyor.

Dekor tasarımı Behlüldane Tor’a, kostüm tasarımı Medina Yavuz Almaç’a, ışık tasarımı Kerem Çetinel’e ait. Müziklerini Fırat Akarcalı’nın yaptığı oyunun dijital animasyon tasarım ve uygulamasında Şirin Dağtekin Yenen ve Erkan Cerit imzası bulunuyor.  

Alyoşa, İstanbul Devlet Tiyatrosunun 2017-2018 sezonu boyunca İstanbul’un yanı sıra birçok farklı ilde turneleriyle temsillerine devam edecek.

📆 09 Mart 2018 Cuma 17:11   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR