MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Manşet, Toplum » Mavi bereli komandolar Kadıköy sokaklarına indi!
Mavi bereli komandolar Kadıköy sokaklarına indi!


Özel Haber: Adem Giden

Kimi 70, kimi ise 80 yaşında ama hala komandolar, hazırlar ve hatta mavi bereleri ile Kadıköy sokaklarına indiler. “Yetmez” dediler, bir de Kadıköy’ün merkezinde dernek açtılar. Sokakta tabur kurdular, komando marşı ile Kadıköy sokaklarını inlettiler, terör odaklarına gözdağı verdiler. Kadıköy Gazetesi; Türk askeri ve ordumuzun göğsünü kabartan, milli duyguları pekiştip tüyleri diken diken yapan o anları görüntüledi.

Kimi Kahramanmaraş’tan, kimi ise Anadolu’nun başka köşelerinden yolu tuttu, soluğu Kadıköy’de aldı.  Kayseri Hava İndirme ve 1. Komando Tugayı’nda 1952 – 1997 yılları arasında görev yapan 12 er ve erbaşın yönetiminde yer aldığı derneğin açılışına eski tugay komutanlarından emekli Tümgeneral Zeki Doğdu Paşa ve emekli albay Mustafa Ulu ile birlikte askeri erkandan birçok kişi de katılım gösterdi.

TÜRKİYE AŞKI, VATAN MİLLET SEVGİSİ…

Askerlik günlerin yarım asır sonra ilk günkü heyecanla yaşamaya devam eden mavi bereli komandolar; “Bizi emekli görmeyin, biz buradayız, şu an hazır askeriz, cepheye derlerse gideriz” diyerek gururla, onurla marşlarını okudular. Kurucu dernek başkanı Mustafa Kavadallı ve üyeleri, komutanları ile birlikte unutulmaz bir gün geçirdi.

MİLLİ DERNEĞİN TÜRKİYE MERKEZİ, KADIKÖY…

Erciyes Mavi Kartalları Dayanışma Yardım ve Kültür Derneği (EMKDER)üyeleri, Başkan Yardımcısı Erkan Turaneli eşliğinde kurdelesini kestikleri Rasimpaşa Mahallesi Nusret Efendi Sokak’taki dernek merkezlerinin önünde okudukları komando marşı ile mest etti. Dernek yönetimi ve üyeleri, ülkemizin birlikte ve bütünlüğü için her daim tek vücut olmak zorunda bulunduğumuzun altını çizdi.

 

 

Galeri
📆 24 Şubat 2018 Cumartesi 20:07   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR