MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Kültür-Sanat, Manşet » İşte bu yüzden Kadıköy bambaşka…
İşte bu yüzden Kadıköy bambaşka…


Özel Haber: Pınar Uçar

Her zaman farklı bir enerjisi olduğunu hissetmemek imkansız Kadıköy’ün… “Havasından mı, suyundan mı” sorusunun en güzel yanıtı, belki de “insanından…”

Şehirleri oluşturan en önemli yapı taşı insan; Doğa, binalar, mahalleler, sokaklar, eğitim; Her şey ama her şey onunla şekilleniyor. Ancak en güzeli yakalayabilmek için öncelikle insanın kendini şekillendirebilmesi gerekiyor. Bu noktada ise devreye hem ruhu, hem de bedeni inanılmaz motive eden sanat ortaya çıkıyor. Sanata sıkı sıkı sarılan Kadıköylüler ise her anlarında Kadıköy’ün bir adım daha öteye gitmesine, daha yaşanır ve nezih olmasına büyük katkı sağlıyor.

Kadıköy Gazetesi olarak, Kadıköy Belediyesi Moda Gönüllüleri’nin resim kursuna konuk olduk.

MODALILARIN İKİNCİ BAHARI, SANAT VE SANAT…

İçeri girdiğimizde mis gibi bir tuval, kağıt, boya, kırtasiye kokusu karşıladı bizi. Yüzler çocuk gibi gülüyor, her birinde inanılmaz heyecan. Eserlerine odaklananların gözü başka hiçbir şeyi görmüyor, hafızalardaki fırça darbeleri anında tuvallerde vücut buluyor. Resim anında inanılmaz bir sessizlik dikkat çekiyor. Aynı trenin vagonlarını hatasız boyayan bir ekip gibi yolculuk yapıyorlar adeta…

Moda Gönüllüleri Başkanı Estella Eskenazi; “Hem hobimizi gerçekleştiriyor, hem de eğleniyor, her saniyemizi dolu dolu yaşıyoruz. Resim ruha iyi gelen bambaşka bir sanat dalı. Kadıköy Belediyemize de sağladığı bu atmosfer için teşekkür ediyoruz” mesajı verirken gönüllü Resim Öğretmeni Sevinç Köstepen eşliğinde Ekim ayında başlayan kurs, Haziran ayına kadar devam edecek ve bu yılda başarılı Modalı ressamlar mezun edilecek.

 

 

Galeri
📆 07 Şubat 2018 Çarşamba 21:02   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR