MENÜ ☰
Volimax
Esentepe Avrupa Konutları
Kadıköy Gazetesi » Belediye, Manşet, Politika » Kadıköy’ün asansör siyaseti!

Kadıköy’ün asansör siyaseti!Özel Haber: Adem Giden

Bazen kelimelerin yerini fotoğraf kareleri alır. Nedir kavgamız, nedir alıp veremediklerimiz? Görüşlerimiz ne kadar ayrı olsa da, aynı geminin yolcusu olduğunun en açık örneklerinden biri yansıdı Kadıköy Gazetesi objektiflerine…

Kadıköy Belediye Meclisi Şubat Ayı Toplantısı’nda Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu – CHP Grubu ve  Ak Parti Grubu arasında sert tartışmalar yaşandı. Toplantı bitti, binadan ayrılırken sohbet yerini esprilerle dolu asansör yolculuğuna bıraktı. O asansör, “Ne kadar zıt kutuplar olsak da, birlikte bütünüz” dedirtti ve bir gün cennet vatanımız Türkiye’nin dört koldan saldırıya uğraması halinde birbirimize ihtiyacımız olduğunu, dayanışmada bulunmadan güçlüklerin aşılamayacağını hatırlattı.

SURİYE’DEKİ ŞEHİTLERİMİZİN ACISI KADIKÖY’DE HİSSEDİLDİ…

Hem Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, hem de CHP ve Ak Parti Grubu’nun ilk açıklamalarında Suriye’de teröristlere karşı çarpışan şerefli Türk Ordumuza yönelik destek mesajları vardı. Her meclis manzaralarında olduğu gibi bu birliktelik oldukça kısa sürdü ve gündem tartışmaları başladı. Başdöndürücü bir trafiği olmasa da mecliste tansiyonun yer yer zirveye çıkması dikkat çekti. Toplantıda, her Kadıköylünün kesinlikle göz atmasında yarar olduğu işte şu ayrıntılar hakimdi;

OTOPARK KAVGASININ RÖVANŞI MECLİSTE YAŞANDI…

Mahkeme kararını gerekçe göstererek, mülkiyetinin de kendisinde olmasını vurgulayan İstanbul Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin sabah saatlerinde kalabalık bir ekiple Kadıköy Belediyesi’ne ait KASDAŞ firması tarafından işletilen otoparkı tahliye etmeye gelmesi ile birlikte başlayan büyük kaosun yansımaları, şubat ayı meclisinin ilk tartışma konusuydu. Tartışmanın boyutları hakarete ulaşmadı ancak tonlama o kadar yüksekti ki, meclis salonunda tansiyon zirve yaptı.

Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu ve Ak Parti Grubu Meclis Başkanı Ömer Şahan arasında sert diyaloglar dikkat çekti. O anlarda kayıtlarımıza yansıyan ayrıntıların bir kısmı şöyleydi;

  • AYKURT NUHOĞLU:

(Otopark kaosu) – Baktım ki iş çok olumsuz noktaya gidiyor, biz çekildik. Biz karşı taraf değiliz, aynı tarafız. Farklı projelerde farklı şekilde düşünebiliriz.

  • ÖMER ŞAHAN:

İnsanları yanlış yönlendiriyorsunuz. “Burası kamu yararına” diyorsunuz, sanki biz orayı aldık, rezidans diktik, daire yaptık, başka bir şey yaptık. Biz orayı İSPARK yaptık büyükşehir olarak. Şirketiniz KASDAŞ iflas etmiş, batık bir şirket. Yasadışı otopark işletmeciliği yapıyor, kaldırımları işgal etmişti, bütün yollardan otopark parası alıyordu. KASDAŞ’ın sermayesi arttırılırken meclis gelmediniz. Kadıköylülerin parasını buraya verdiniz, bu şirket zarar ediyor, niye zararda ısrar ediyorsunuz? KASDAŞ’da işletse, İBB’de işletse otopark oluyor, ne fark eder? Kendi mülkünüz değil, mahkeme kararı var, İBB’yi suçluyorsunuz. Orayı otopark yapalım diye İBB imar planı yaptı, plana dava açtınız. Açmadınız mı siz?

  • AYKURT NUHOĞLU:

Polemik konusu yapmayalım. Bunların hepsi Kadıköylülerin, biz orada tapusuna itiraz etmedik, yüzlerce polis ve zabıta ile giremezsiniz…

MECLİSE YAKIŞMAYAN MECLİS ÜYELERİ VAR…

An be an kameralara da yansıyan görüntülerde ellerini yarım kaldıran, bazen isteksiz mimikleri ile dikkat çeken belediye meclis üyelerinin bir kısmının, tartışmaları bile dikkate almadan cep telefonlarında mesajlaşma derdine düştüğü görüldü. Bazı meclis üyelerinin Kadıköylülerin ortak sorunlarına karşı reflekslerinin zayıf olması, ilçe adına üzücüydü. Pasif meclis üyeleri, yüzbinlerce kişinin geleceğini etkileyen kararlara karşı gösterdikleri saygısızlık ile Kadıköy’e verdikleri değeri de ortaya koymuş oldular.

MERHUM FERAY SEVİL TOS İÇİN TARTIŞMA ÇIKTI…

Mecliste, Dumlupınar Mahallesi sınırlarındaki Zaman Sokak’ın adının Türk şairlerinden Melih Cevdet Anday olarak değiştirilmesi maddesi de gündeme geldi. Bunun üzerine Ak Parti Grubu; Ağustos ayında vefat eden CHP’li Meclis Üyesi Feray Sevil Tos’un adının sokağa verilmesini önerdi. Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu da “hassasiyetinizi anlıyorum” diyerek Feray Sevil Tos için CHP Grubu olarak farklı bir plan içerisinde olduklarını açıkladı.

KADIKÖY BELEDİYESİ, ALZHEİMER MERKEZİ’NE YEMEK VERECEK…

Alınan kararlar arasında, Kadıköy Belediyesi’nin 19 Mayıs Mahallesi’ndeki Alzheimer Merkezi’ne günlük olarak yemek ulaştırması da vardı. İlçeye Türkiye’de bir ilk olarak Alzheimer Merkezi’ni kazandıran Kadıköy Belediyesi, yaşlıların gıda gereksinimini de karşılamış olacak.

HÜKÜMET KONAĞI RÜZGARLARI…

Son aylarda Hükümet Konağı’nın eksikliği, Kadıköy’de çok daha fazla gündeme gelmeye başladı. Kadıköy Gazetesi’nin yer yer projelendirerek de manşetlerine taşıdığı yarım asrın ihtiyacı için Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, CHP ve Ak Parti Grubu tek vücut oldu.

NÜFUS MÜDÜRLÜĞÜ BÜYÜYOR…

Çoğu kişinin adresini bulmakta zorlandığı, Rasimpaşa Mahallesi’ndeki  Kadıköy Nüfus Müdürlüğü artık, pasaport ve ehliyetler üzerine de yetkilendirilmesi üzerine Kadıköy Belediyesi, burada hizmet binasının daha verimli hale getirilmesi için katkı sağlayacak.

 

 

Galeri
📆 06 Şubat 2018 Salı 03:00   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR