MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Manşet, Toplum » Gel de şemsiyeli Kadıköy’e aşık olma!
Gel de şemsiyeli Kadıköy’e aşık olma!


Haber: Adem Giden

Havası, dokusu bambaşka Kadıköy’ün, bir de şemsiyeler açıldığında renklerin dansı… Gökyüzü nasıl olursa olsun sokaklara çıkmadan yapamayan Kadıköylülerin kış aylarında çantalarından eksik etmediği şemsiyeler hep birlikte açılınca, ortaya öyle görüntüler çıkıyor ki!

Fotoğraf karelerimiz Kadıköy’ün kalbi Bahariye’den… Sağanağa aldırmadan şehri içine çeken İstanbullular, tramvayın yanında ahenkle yürüyor. Kimse birbirine değmiyor ama, baş üstünde şemsiyeler birleşiyor ve adeta kaldırımlarda geniş bir tente gibi yayaların üzerinde bütünleşiyor.

KADIKÖY’E BİR DE BU GÖZLE BAKTIN MI?

Renkler ve Kadıköy… Bir yanda çeşit çeşit bonibonlar, diğer yanda da şemsiyelerin dansı. Kadıköy’de yağmur ve sağanak sokakları boşaltmıyor, aksine daha da kalabalıklaşıyor sanki…

YAĞMURA YAĞMURA!..

Şemsiyeler büyük bir ahenk olduğu gibi her yağmur tanesinde ekmek parası kimileri için… Depolarda bekleyen binlerce şemsiyeler, yağmur başladığı gibi seyyar satıcılar tarafından her köşebaşında satılmaya başlıyor. “Saçım bozulmasın, elbisem ıslanmasın” diyenler birkaç dakika kırılıp döküleceğini bildikleri şemsiyeleri almaktan geri kalmıyor ve her sağanak, seyyar satıcılar için ekmek kapısına dönüşüyor. “Yağmura yağmura” sesleri, bulutlar döküldükçe Kadıköy’ün dört bir yanından yankılanıyor.

 

Galeri
📆 22 Ocak 2018 Pazartesi 13:18   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR