MENÜ ☰
Volimax
Esentepe Avrupa Konutları
Kadıköy Gazetesi » Basında Kadıköy, Manşet » Kadıköy’de bu kapının 20 yıldır neden kapanmadığını biliyor musunuz?

Kadıköy’de bu kapının 20 yıldır neden kapanmadığını biliyor musunuz?Özel Haber: Adem Giden

Yöneticilik aşkla, idarecilik sevgiyle yapıldığında her yer adeta çiçek açıyor. Çoğu işyerinde psikolojik baskı, negatif enerji ve amatör yaklaşımlar hem çalışanlara, hem de misafirlere olumsuzluk olarak yansıyabilirken Kadıköy Nüfus Müdürlüğü’nde örnek uygulama ve pozitif çalışma disiplini; “Keşke her yer böyle olabilse” dedirtiyor.

Osmanağa Mahallesi’ndeki aynı kamu dairesinde, aynı odada göreve başladığı 1998 yılından bugüne 20 senedir aralıksız çalışma hayatını sürdüren Kadıköy Nüfus Müdürü Nebahat Özdemir’in yaşam felsefesinde kapılar hiç kapanmıyor. İşte bu yüzden müdürlük binasına gelen tüm vatandaşlar, hiçbir engel ile karşılaşmadan birinci kata çıkarak Kadıköy Nüfus Müdürü’nün odasına girip sorunlarına çözüm arayabiliyor.

Kadıköy Gazetesi olarak Kadıköy kamu yönetimine çeyrek asrını veren Nebahat Özdemir’in kapısını çaldık, keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

KADININ GÜCÜ, MESLEK AŞKI VE “KİM OLURSA OLSUN ÖNCE SEV” GÖRÜŞÜ…

Geleni gideni bir türlü bitmiyor Özdemir’in… Kiminin nüfus işi, kiminin ise danışak bir sorunu var. Kapı ise hep açık. Uygulamayı bilen bilmeyen tüm ziyaretçiler, açık olan kapıyı yine de nezaketen tıklayarak izin istiyor ve o güleryüz ile karşılaşıyor. Özdemir, uygulamasının gerekçelerini ise şöyle açıklıyor;

Kapıları açık tutmak bana güç veriyor. Nüfus Müdürlüğü’ne, dolayısıyla kamu dairesine gelenlerin kurum amirine kolayca ulaşabilmesi ve sorunlarını aktarabilmesi gerekiyor diye düşünüyorum. Böylece süreç daha hızlı ilerliyor ve sorunlar daha kolay çözülebiliyor. Mesafeler ve duvarlar kalkıyor, iletişim hızlanıyor. Kadıköy’de göreve başladığım 20 yıldır içeriden gelen sesleri kalabalığa, sandalyelerin sürekli dolup boşalmasına o kadar alıştım ki, evimden daha çok burada oldum. Eşim ve çocuklarımdan daha çok çalışma arkadaşlarımı gördüm, akrabadan öte olduk. Yıllar önce minicikti çocuklarım; şimdi kızım avukat, oğlum da finans uzmanı oldu, bu kamu dairesinde geçen yıllarımla birlikte. İşte bu nedenle bu binanın manevi önemini hiçbir kelime ile ifade edemem…

NÜFUS MÜDÜRLÜĞÜ’NDE BU İKİ GELİŞME SİZLERİ ÇOK İLGİLENDİRİYOR!

Kadıköy Nüfus Müdürü Nebahat Özdemir ile görüşmemizde ortaya çıkan iki ayrıntı da Kadıköy’de yüzbinlerce, Türkiye’de de milyonlarca kişiyi yakından ilgilendiriyor.

Mevcut yasal düzenlemelere göre ad ve soyadından memnun olmayanlar, gerekli koşuları taşımaları halinde bağlı oldukları nüfus müdürlüklerine giderek değişiklik yapabilecekler. Böylece mahkemelerde aylar süren bürokrasi de sona ermiş oluyor. Diğer yandan pasaport ve ehliyetler de herhangi bir revizyon olmaması halinde 2 Nisan 2018 tarihi itibariyle emniyet müdürlükleri yerine nüfus müdürlüklerinden alınabilecek.

Başarılı yönetici Nebahat Özdemir ve nüfus hareketlerine yönelik tüm ayrıntılar ise, 44. yılında yayın hayatına devam eden Kadıköy Gazetesi’nin yeni sayısında yer alacak.

 

 

Galeri
📆 19 Ocak 2018 Cuma 17:09   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR