MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Belediye, Eğitim, Toplum » Ümraniye Nevzat Ayaz Anadolu Lisesi’nin yeni hizmet binası törenle açıldı
Ümraniye Nevzat Ayaz Anadolu Lisesi’nin yeni hizmet binası törenle açıldı


Ümraniye Belediyesi, 2017-2018 eğitim-öğretim yarıyılının sonra ermesiyle birlikte, Nevzat Ayaz Anadolu Lisesi’nin yeni hizmet binası açılışını gerçekleşti.

Belediye Başkanı Hasan Can, “Bazı aksaklıkların yaşanmasından dolayı okulumuzun açılması biraz uzun sürdü ama bugün mutlu sona erdik’’ dedi.

 

Ümraniye Belediyesi, 2017-2018 Eğitim – Öğretim yarıyılının sonra ermesiyle birlikte Nevzat Ayaz Anadolu Lisesi’nin yeni hizmet binasının açılışını törenle gerçekleştirdi. Törene Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’ın yanı sıra İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Gökçimen, İlçe Kaymakamı Suat Dervişoğlu, İlçe Emniyet Müdürü Murat Çakır ve çok sayıda öğrenci katıldı. Mehteran takımı ve folklor gösterisi eşliğinde başlayan tören, protokol konuşmalarıyla devam etti. Okulun açılış kurdelesini Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, karnelerini ve hediyelerini verdiği başarılı öğrencilerle birlikte kesti. 36 derslikten oluşan okul binasında kimya ve biyoloji laboratuvarlarının yanı sıra müzik sınıfı, görsel tasarım sınıfı, mescit ve spor odası bulunuyor.

 

“Nevzat Ayaz Anadolu Lisesi yaklaşık 30 senelik bir lise”

 

Okulun yenilenme sürecinde bir takım aksilikler yaşandığını ifade eden Belediye Başkanı Hasan Can, “Nevzat Ayaz Anadolu Lisesi, Ümraniye’mizin en eski liselerinden biridir. Yaklaşık 30 senelik bir liseydi ve yenilenmesi gerekiyordu. Eski şartlarda yapılmış bir binaydı ve Valiliğimiz tarafından planlanarak 6-7 sene evvel başlandı. Bazı aksaklıkların yaşanmasından dolayı biraz uzun sürdü. Bir takım şanssızlıklar yaşandı belki ama bugün mutlu sona erdik. Bu dönemin bitiş gününde hem öğrencilerimizin karnelerini verelim hem de resmi olarak açılışımızı gerçekleştirelim istedik” diye konuştu.

📆 19 Ocak 2018 Cuma 12:48   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR