MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Basında Kadıköy, Manşet » Üşüyorlar, söyleyemiyorlar; İyi ki varsınız Kadıköylüler!
Üşüyorlar, söyleyemiyorlar; İyi ki varsınız Kadıköylüler!


Haber: Adem Giden

İnsanlar gibi acıkıyor, acı çekiyor, soğukta tir tir titreyip hastalanıyorlar. Belirli süre su içip yemek yemezlerse de, ne yazık ki hayatlarını kaybediyorlar. Tüm zorluklara rağmen Kadıköylü hayvanseverliğin sıcacık yüreği ve anlık dokunuşları, onlar için çok büyük mutluluk demek…

Otobüs durağında beklerken hırkasını üşüyen bir sokak köpeğine hediye eden, kendi çocuklarından ayırmayarak birbirini kıskanan iki kediyi aynı anda kucağına alıp dakikalarca ısıtan, tuvalete sığınan köpeği yerinden kaldırmayarak başını okşadıktan sonra temizliğine devam eden bambaşka bir yüreği sahip Kadıköylüler…

“Kedilerin annesi” olarak bilinen Kadıköy’ün Zühtüpaşa Mahallesi Muhtarı Harika Develioğlu’nu tanıdığınızda da, sokak hayvanlarına adanan bir hayatı görüyorsunuz. Köklü muhtar, yarım asırdır bölgedeki tüm sokak kedileri ve köpeklerini tüm zor hava koşullarında bile gündüz-gece elleriyle besliyor. Türkiye’de hayvanseverlerin parmakla gösterdiği Kadıköylü “anne”; “Onlar benim evladım. İnsanlardan zarar gelir, onlardan gelmez” dedi.

GÖZLERİYLE KONUŞUYORLAR!

En sadık dostlarımız kedi ve köpeklerin yanı sıra birçok sokak hayvanı, özellikle sosyal medya üzerinde etkileşim içerisine giren milyonlarca hayvanseverin çabalarıyla hayatta kalabiliyor. Yine Kadıköylü hayvansever Pınar Uçar da; “Kendimi Tüm hayvanlara eşit mesafede hissediyorum kendimi. Onların karşılıksız sevgisi tarif edilmez, yaşanır. Evlatlarımdan bir farkı yok ki, gözleriyle konuşup bana her dertlerini anlatıyorlar” mesajı verdi.

Ocak soğuğunda Kadıköy Gazetesi objektiflerine yansıyan kareler de, bir kez daha “İyi ki varsınız hayvanseverler” dedirtti.

 

Galeri
📆 18 Ocak 2018 Perşembe 18:22   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR