MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Eğitim, Manşet, Toplum » Model Birleşmiş Milletler Konferansı Maltepe Üniversitesinde Başlıyor
Model Birleşmiş Milletler Konferansı Maltepe Üniversitesinde Başlıyor


Model Birleşmiş Milletler Konferansı Maltepe Üniversitesinde Başlıyor

Eğitim amaçlı, akademik nitelikli bir Birleşmiş Milletler (BM) simülasyonu olan MUN (Model United Nations) Model Birleşmiş Milletler, dünya gençliğinin daha donanımlı yetişmesi; tartışan, soruşturan ve öğrenen nesiller yetiştirebilme vizyonu kapsamında çeşitli konferanslarda gençleri bir araya getiriyor.

Maltepe Üniversitesinin ev sahipliğinde Hüseyin Avni Sözen Anadolu Lisesi MUN (Model United Nations) Kulübü tarafından bu yıl yedinci kez Model Birleşmiş Milletler Konferansı 15-18 Ocak 2018 günleri arasında, Maltepe Üniversitesi Kültür Merkezinde (Marmara Eğitim Köyü) düzenlenecek.

Türkiye genelinde çok sayıda okuldan 500 lise öğrencisinin katılacağı Model Birleşmiş Milletler Konferansında, “Molotov-Ribbentrop Müzakereleri”, “Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi”, “Birleşmiş Milletler Filistin Özel Komitesi” gibi başlıklarla oluşturulacak komiteler bu sorunlara çözüm önerileri getirerek, tasarılar hazırlayacak.

15 Ocak 2018 Pazartesi günü Maltepe Üniversitesi Marmara Eğitim Köyü yerleşkesi Dr. Reşit Galip Konferans Salonunda yapılacak açılış töreniyle başlayacak ve üç gün sürecek olan Model Birleşmiş Milletler Konferansında her öğrenci kendisine önceden verilen bir ülkeyi temsil edecek. Öğrenciler, oturumlar sırasında gerçek birer Birleşmiş Milletler delegesi gibi hareket edecek. Oturumların sonunda her komite, ele aldığı konuyla ilgili bir çözüm önergesi hazırlayacak.

Model Birleşmiş Milletler konferansları uzun yıllardır pek çok ülkede olduğu gibi, ülkemizde de düzenleniyor.

📆 15 Ocak 2018 Pazartesi 10:31   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR