MENÜ ☰
Volimax
Esentepe Avrupa Konutları
Kadıköy Gazetesi » Genel, Manşet, Politika, Toplum » TGB’li Demiralay, “Askeri okullar darbeci yetiştirmedi”

TGB’li Demiralay, “Askeri okullar darbeci yetiştirmedi”ASKERİ OKULLAR DARBECİ YETİŞTİRMEDİ, BU OKULLARA DARBECİLER YERLEŞTİRİLDİ

Her cumartesi düzenlenen Askeri Okullar Açılsın Nöbeti 68. haftasında Beşiktaş’ta devam etti. Türkiye Gençlik Birliği (TGB) İstanbul İl Sekreteri Barış Demiralay’ın da konuşmacı olduğu nöbette Türkiye Liseliler Birliği (TLB), Cumhuriyet Kadınları Derneği (CKD) ve Vatan Partisi yer aldı.

Eylemde, “Askeri Liseler Hemen Açılsın”, “Mustafa Kemal’in Askerleriyiz”, “Milli Ordu Milli Türkiye”, “Atatürk Gençliği Görev Başında”, “Vatan Sana Canım Feda” sloganları atıldı.

BÜTÜN SORUNLARIN ÇÖZÜMÜ: MİLLET-ORDU BİRLİĞİ

Basın açıklaması yapan, TGB İstanbul İl Sekreteri Barış Demiralay: “FETÖ davaları sürüyor ve her gün yeni bir haber çıkıyor karşımıza. En son karşımıza bir Fethullahçı’dan çıkan itirafta şöyle deniyordu: ‘Askeri okul sınavının sorularını çaldık ve kendi adamlarımıza dağıttık.’ Şimdi anladınız mı o okullar nasıl darbeci yetiştirdi? Kahraman Türk Subayının adını nasıl lekelemeye çalıştı? Askeri okullar darbeci yetiştirmedi, bu okullara darbeciler yerleştirildi. Türkiye bu gerçeği anlamak zorunda, hükümet bu gerçeği görmek zorunda, tüm siyasiler bu gerçeğe sarılmak zorundadır.  Bütün sorunların çözümü millet-ordu birliğindedir. İşte o millet-ordu birliği Kurtuluş Savaşı’mızdır. İşte o millet-ordu birlikteliği 27 Mayıs devrimimizdir. İşte millet-ordu birlikteliği 15 Temmuz Amerikancı-Fethullahçı darbe girişiminin bastırılmasıdır!” ifadelerini kullandı.

“Türkiye’nin kurtuluşu da milli ordudadır, milli devlettedir, milli eğitimdedir. Geçtiğimiz yıl İzmir’de şehit olan polisimiz Fethi Sekin mezarında rahat uyusun, oğlunun eşinin içi rahat olsun, ABD destekli terör örgütü PKK’yle cephe cepheye savaşan Mehmetçiğin gönlü ferah olsun istiyorsak TSK’ye zarar veren her türlü hareketten kaçınacağız” sözlerini sarf eden Demiralay, konuşmasını “Güneydoğu’da görev yapan polisimiz, askerimiz, subayımız gece başını yastığa rahat koysun istiyorsak, Güneydoğu’da görev yapan öğretmenimiz, doktorumuz, savcımız güven içinde görevini yapsın istiyorsak, Türk ordusunun arkasında duracağız! Türkiye Gençlik Birliği kahraman Türk subayının, kahraman Mehmetçiğin, kahraman polislerimizin en fazla bir adım arkasında olmuştur, olmaya da devam edecektir.” sözleriyle tamamladı.

📆 08 Ocak 2018 Pazartesi 14:00   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR