MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Belediye, Manşet » YAPEX Başarı Ödülü Kadıköy Belediyesi’nin
YAPEX Başarı Ödülü Kadıköy Belediyesi’nin


16-19 Kasım tarihleri arasında “Tarihi Kentler Birliği”nin Antalya’da gerçekleştirdiği YAPEX Restorasyon Fuarı’nda, “Tarihi Kentler Birliği Özendirme Yarışması”nın Başarı Ödülü’ne Kadıköy Belediyesi layık görüldü. Kadıköy Belediyesi, Maliye Binası Kent Belleği projesi ile ödülü almaya hak kazandı.

Yarışmanın ödül törenine Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, Kadıköy Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Şengün, Etüd-Proje Müdürü Leyla Terzi ve Etüt Proje Müdürlüğü personeli katıldı. Her yıl restorasyon ve yapı sektörüyle, tarihi belediyeleri, akademisyenleri ve uzmanları bir araya getiren fuar kapsamında düzenlenen ‘Tarihi ve Kültürel Mirası Koruma Proje ve Uygulamalarını Özendirme Yarışması’na 47 belediye 83 proje ile katıldı. Yarışmaya katılan belediyelerin ödül aldığı koruma projeleri YAPEX Fuarı’ndaki yarışma sergisinde katılımcılarla paylaşıldı.

Kadıköy Belediyesi, YAPEX (Yapı İnşaat ve Restorasyon Fuarı’na) “Tarihimize Sahip Çıkıyoruz” temasıyla uygulaması biten ve devam eden projeleriyle katıldı. Kadıköy Belediyesi adına açılan stantta proje uygulaması biten TESAK (Tarih, Edebiyat ve Sanat Kütüphanesi),  Kadıköy Akademi, Hasanpaşa Gençlik Merkezi, Karikatür Evi, Suadiye Sanat Atölyeleri, Yeldeğirmeni Sanat ve uygulaması devam eden Maliye Binası, Boğa Heykeli, Haldun Taner Öykü Evi ve Ahmet Haşim Evi eski eser projeleri yer aldı. Yaklaşık 1200 kişinin ziyaret ettiği ve büyük ilgi gören stantta projelerin maket ve görselleri de yer aldı.

📆 26 Kasım 2016 Cumartesi 16:23   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR