MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Eğitim, Kültür-Sanat » Kadıköy Gençlik Sanat Merkezi
Kadıköy Gençlik Sanat Merkezi


Dün gece çok anlamlı bir geceye katıldım. Cumhuriyet Gecesi adı altında Kadıköy Hasanpaşa’da Gençlik Sanat Merkezi açılışı idi. Kızım İpek’in de bulunduğu ve Kadıköy Belediyesi Çocuk Keman Orkestrası’nın da yer aldığı gece saat 18:00 sularında çoşkulu bir şekilde başladı.

Cumhuriyet gecesinde, Kadıköy Belediye Başkanı Aykut Nuhoğlu, CHP Milletvekilleri ile birlikte Tiyatro sanatçıları olarak Müjdat Gezen, Enis Fosforoğlu, Kayhan Yazıcıoğlu gibi tanınmış simalarda vardı. 10 senelik Kadıköylü olarak bu anlamlı gecede bulunmanın gururuyla, tüm Kadıköylüler ile Sanat Merkezi bahçesinde buluşmuştuk.

Yeni Açılan Kadıköy Gençlik ve Sanat Merkezi sayesinde Kadıköylü gençlerimiz sanata ve müzik ile iç içe olucak gibi. İşte bu güzel sanat okulunun, önceki haliyle bir okul olduğunu öğrendim.Sonra bu köşk, restore edilip müzik ve drama alanlarında 14 yaş ve üstü öğrenciler için eğitimlerin olacağı Gençlik merkezi haline gelmiş.Şimdi bu genç yeteneklerin buluşacağı okulda, ön kayıtlar 24 Ekimde başlayıp 4 Kasım‘a kadar devam edecek Hafta içi 16:00-20:00 arası hafta sonu da 12:00-20:00 arası saatlerinde eğitim gerçekleşecek. Kadıköy Gençlik Sanat Merkezinde gitar piyano, perküsyon flüt, ud, bağlama, keman, vurmalı çalgılar ve drama atölyeleri bulunuyor. Ayrıca seminer odası, müzik odası ve kitaplığıda yer alacak.

Çocuklarımızdaki gizli cevherleri ortaya çıkaracak olan ve Kadıköy Gençlik Sanat Merkezi adı altında bu projeyi gerçekleştiren Kadıköy Belediyesini cani gönülden kutluyorum.

Kadıköy Gençlik Sanat Mekezi

Acıbadem Mah.Nazif Bey Sok No:17 Kadıköy /İstanbul

0549 794 53 68 – 0530 153 16 07

Sevgiyle Kalın 

Arzu Batur Yalçınkaya

Lezzet Tramvayı

Mekan ve Blog Yazarı

📆 27 Ekim 2016 Perşembe 18:57   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR