MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Belediye, Video » Kadıköy Zabıtası’ndan İşportacıya Şiddet
Kadıköy Zabıtası’ndan İşportacıya Şiddet


Kadıköy Belediyesi’ne bağlı zabıta memurları 21 Ekim 2016 Cuma günü sokak ortasında pilav satan bir işportacıya müdahele etti. Müdahelenin dozunu kaçıran zabıtalar, pilavcının tezgahına zarar verip kendisine de şiddet uyguladı. Linç girişimine sokaktan geçen vatandaşlar ağır tepki gösterdi.

Sosyal medyada yankı uyandıran görüntülerle ilgili Kadıköy Belediyesi’nin açıklama yapması bekleniyor. Vergi ve belediye yükümlülüklerinden kaçarak yasa dışı ticaret yapmak ne kadar yanlış olsa da vatandaşlar, haksız şiddet uygulanan ve ekmek parası derdindeki seyyar satıcının yanında yer alıyor, memurların cezalandırılmasını talep ediyor.

Kadıköy Belediyesi kısa süre sonra, olayla ilgili inceleme başlatıldığını ayrıca zabıta memurunu yaralayıp kaçmaya çalışan kişi hakkında da hukuki işlem başlatıldığını belirtti. Duyarlı davranmadan önce, her ay vergileri maaşlarından otomatikman kesilen devlet memurlarının mı yoksa bir kısmı haksız kazanca giren ve sağlıklı olup olmadığı belli olmayan ürünleri yurttaşlara satan bir işportacının mı daha mağdur olduğunu oturup düşünmemiz gerekiyor.

İşte o görüntüler:

📆 21 Ekim 2016 Cuma 18:59   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR