MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Büyükşehir, Genel, Manşet, Politika, Toplum » İBB Gençlik Meclisi Başkanı Samed Ağırbaş ABD’de Bir Dizi Temasta Bulundu
İBB Gençlik Meclisi Başkanı Samed Ağırbaş ABD’de Bir Dizi Temasta Bulundu


İBB ve TBB Gençlik Meclisi Başkanı Samed Ağırbaş, BM Genel Kurulu için gittiği ABD’nin New York kentinde bir dizi ikili ve çoklu görüşme gerçekleştirdi.

TBB ve İBB Gençlik Meclisi Başkanı Samed Ağırbaş, BM Genel Kurulu için gittiği ABD’nin New York kentinde bir dizi ikili ve çoklu temas gerçekleştirdi. Ağırbaş, özellikle BM nezdinde Dünya Gençlik Meclisleri Birliği’nin kurulması için görüşmelerde bulundu.

ibb-genclik

BM Dünya İnsani Zirvesi Gençlik Danışma Kurulu Başkanlığı görevini de yürüten Samed Ağırbaş, dünya genelinde insani yardımlar, gençlerin yerel yönetimlerde etkin rol alması ve sosyal hayata katılımı gibi önemli konu başlıklarına ilişkin BM’de birçok görüşme gerçekleştiren Ağırbaş, aynı zamanda Ekim ayında Ekvador’un başkenti Quito’da yapılacak olan Habitat III’le ilgili de ikili ve çoklu temaslar gerçekleştirdi.

İBB ve TBB Gençlik Meclisi BaşkanıAğırbaş, Almanya, Japonya, Avusturalya ve Tayland gibi ülkelerin dışişleri bakanları ve farklı ülkelerden yetkililerle görüşerek küresel gençliğin insani sistemin iyileştirilmesinde etkin rol alması, insani krize maruz kalan, afet, çatışma ve zorla yerinden etme gibi insani krizlerden etkilenen gençlerin öncelikli ihtiyaçlarının karşılanması için kaynakların artırılması ve Dünya Gençlik Meclisleri Birliği’nin kurulması için destek istedi.

Gerçekleştirdiği ikili ve çoklu temaslarda Dünya Gençlik Meclisleri Birliği’nin kurulması halinde küresel gençlik politikalarının daha sağlıklı bir biçimde uygulanabileceğini vurgulayan Ağırbaş, İstanbul’un kadim tarihinin yanı sıra kıtaları birbirine bağlayan eşsiz konumu itibariyle de küresel gençlik ağını bir araya toplayacak bir Gençlik Merkezi için en uygun yer olduğunu ifade etti.

Bu doğrultuda BM bünyesindeki birçok organizasyon ile de özel temaslarda bulunan veCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın BM’deki tarihî konuşmasına şahitlik eden SamedAğırbaş, Ban Ki-mun’un katıldığı toplantılara da iştirak etti.

İBB Gençlik Meclisi, Samed Ağırbaş başkanlığındaki 5. Döneminde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 1996 yılında İstanbul’da gerçekleştirilen Habitat II’de ortaya koyduğu vizyon ile İBB Başkanı Dr. Kadir Topbaş’ın yerel ve küresel plandaki gençlik vizyonunu birleştirerek uluslararası alanda etkin rol oynuyor.

Gençlik Meclisi Mayıs ayında İstanbul’da düzenlenen Dünya İnsani Zirvesi’nde de aktif rol almıştı. Ağırbaş ise BM’deki en etkin gençler arasında gösteriliyor.

📆 22 Eylül 2016 Perşembe 16:48   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR