MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Eğitim, Genel, Manşet, Toplum » Ahmet Şimşek Kolejinde Asıl olan öğrencinin mutluluğudur
Ahmet Şimşek Kolejinde Asıl olan öğrencinin mutluluğudur


Ahmet Şimşek, Türkiye’nin geleceği adına her konuda verimli ve başarılı öğrenciler yetiştirdiklerini, onların iyi yetişmeleri konusunda ne gerekirse yaptıklarını ve hiçbir fedakârlıktan kaçınmadıklarını söyledi.

Çocuklarının alacağı eğitimin kalitesine özen gösteren aileler Ahmet Şimşek Kolejini tercih ediyor.Eğitimi ailenin bıraktığı yerden alıp sürdüren Ahmet Şimşek Koleji, eğitimve öğretim süreçlerinde kaliteyi önemseyerek her öğrenciye özel ilgi ve destek sunuyor. Kolejin uygun ücretleri ve ödeme kolaylıkları da aile bütçesini rahatlatıyor,velilere huzur ve güven veriyor.

“Asıl olan öğrencinin mutluluğudur.”

Bir öğrencinin geçmişini bilmesinin, bugünün dünyasını tanımasının, gelecekte sağlam bir zeminde güçlü bir kişilik oluşturmasının, iyi bir meslek ve aile kurabilmesinin çok önemliolduğunubelirten Ahmet Şimşek, “Ancak, bunların gerçekleşebilmesi için asıl olanöğrencinin mutluluğudur. Yani her öğrenci kendisini mutlu hissettiği yerde eğitim almalıdır. Ailelerin mutluluğu da bizim için önemlidir. Bu nedenle A sınıfı bir kolej olmamıza rağmen D sınıfı kolejlerden daha düşük fiyatla öğrenci alıyoruz. Devlet Eğitim Desteğine çok az vergi ödeyerek, ücretsiz seviyede okuma imkânı sunuyoruz. Zorunlu kamu giderlerine karşılık alınanücretlere 12 taksit kolaylığı sağlıyoruz. ÖdemelerdeKDV, gecikme faizi gibi ekstra ücretler almıyoruz. Bu kolaylıklar ailelerimizi mutlu ediyor. Biz her konuda olduğu gibi ücret konusunda da iddialıyız ve fark yaratıyoruz. Hiçbir kolej buna cesaret edemez. Bizim için önemli olan öğrencilerin de, velilerin de mutlu olmasıdır. Onlar mutlu oldukça şevkimiz ve başarımız artıyor.” dedi.

neden-ahmet-simsek-okulu

“Velilerimiz ayrılmaz parçamızdır.”

“Örnek alan”olmakyerine,  “Örnek alınan”bir vizyona sahip olduklarını, veli ve öğrencigörüşlerine önem verdiklerini, onların eğitim süreçlerine katkı yapmalarına imkân tanıdıklarını da vurgulayan Ahmet Şimşek, “Çünkü bizsevinçte, üzüntüde ve başarıda paylaşma kültürünün öncelikli olduğuna inanırız ve her velimizi Büyük Ahmet Şimşek Ailesinin ayrılmaz bireyleri olarak görürüz. Öğrencilerimize akademik bilgi yanında, toplumsal ortamlara uyum sağlamaya yardımcı olacak şekilde eğitim programı uygularız. Ayrıca bu kurumda öğretmenler, öğrencileriyle arkadaş gibidirler ancak, öğretmen-öğrenci mesafesini de iyi korurlar.” dedi.

Son teknoloji araç ve gereçlerin eğitime uyarlandığını da sözlerine ekleyen Şimşek, “Dünyada sadece ABD’ de uygulanmakta olan ‘Yabancı Dilde Görsellik ve İşitsellik’ teknolojisine sahibiz. Birçok üniversitede bile bulunmayan 45 bin m2 kapalı alanımızla, 800 ton su kapasiteli olimpik yüzme havuzumuzla, futbol, basketbol, voleybol, masatenisi salonlarımızla, 400 ve 1000 kişi kapasiteli konferans salonlarımızla adeta bir üniversite kampüsü hüviyeti taşımaktayız.Bu kolejde öğrencilere temel haklar, özgürlük, paylaşma, yardımlaşma, eşitlik, temsil etme ve temsil edilme kültürü, kısacası demokrasi  kültürü verilir. Ahmet Şimşek Kolejinin tüm bireylerinde başarı, saygı görme, değer bulma ve sevgi öncelikli kavramlardır. Sevgili öğrencilerimize, velilerimize ve okulumuza güveniyoruz. Biz, birlikte güçlüyüz.” dedi.

📆 01 Eylül 2016 Perşembe 09:10   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR