MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Etkinlikler, Genel, Manşet, Spor » Sokak basketbolunun en iyileri Kadıköy Özgürlük Parkı’nda sergilendi!
Sokak basketbolunun en iyileri Kadıköy Özgürlük Parkı’nda sergilendi!


Sokak basketbolunun en iyilerini bir araya getiren Red Bull King of The Rock Türkiye elemelerinin İstanbul ayağı Kadıköy Özgürlük Parkı’nda  gerçekleşti. 256 sporcunun katıldığı eleme turnuvasında ilk 10’a giren isimler 4 Eylül Pazar günü İzmir’deki Türkiye Finaline gitmeye hak kazandı. İzmir’deki Türkiye Finali’ni kazanan isim ise 17 Eylül’de Belgrad’daki Dünya Finali’ne gitmeye hak kazanacak.

İlk kez 2010 yılında sokak basketbolunun kralını belirlemek için düzenlenen Red Bull King of the Rock sokak basketbolu turnuvasının Türkiye elemelerinin İstanbul ayağı Kadıköy Özgürlük Parkı’nda düzenlendi. Sokak basketbolunun 256 temsilcisinin kıyasıya mücadele ettiği turnuvada ilk 10’a giren isimler 4 Eylül’deki Türkiye Finali’ne gitmeye hak kazandı.

sokak-basketbol-iyileri

İstanbul elemelerinden başarıyla ayrılan Ömer Özbil, Ege Dülgar, Umut Mutlu, Umut Güzeldemirci, Emirali Caferzade, Yağızer Altınyuva, Alaaddin Tatlıdede, Coşku Mutlu, Turan Güngör, Can Temir İzmir’deki Türkiye Finali’nde en iyi olmak için mücadele edecek. Ülke finalini şampiyon olarak tamamlayacak oyuncu ise 17 Eylül’de Sırbistan’ın Belgrad kentindeki Dünya Finali’nde ülkemizi temsil edecek.

Türkiye’nin şampiyonu Dünya Finali’ne ambargo koydu
King of the Rock Türkiye elemelerini tamamlayarak son iki yılın şampiyonu Kıvanç Dinler, aynı zamanda dünya şampiyonu unvanını da taşıyor. Sokak basketbolunun başarılı ismi Dinler, 2014 yılındaki finalin ardından 2015’te Türkiye’de yapılan Dünya Finali’nde unvanını korumayı başardı. Kıvanç Dinler, 2016’da da sadece Türkiye’de değil, dünyada favoriler arasında gösteriliyor.

sokak-basketbol-iyileri-1

Şampiyonu sokağın kuralları belirliyor
King of the Rock’ta maçlar beş dakika üzerinden oynanırken, sahaya çıkan her oyuncunun 15 saniyelik hücum süresi bulunacak. Turnuvada maçlar eleme usulüyle oynanırken, şampiyonu sokak basketbolunun kuralları belirlenecek. Sporcular 5 dakika boyunca 15 saniyelik hücum süreleriyle potayı zorlarken,  her sayıdan sonra top rakibe geçecek.  Beraberlik durumunda, iki dakikalık birinci uzatma ve bir dakikalık ikinci uzatma oynanacak. Skorun 11-0 olması durumunda ise süre tamamlanmasa bile önde olan taraf maçı kazanmış sayılacak. Katılımcılar 5 faul yaptıkları an otomatik olarak elenecek.  Turnuvayla ile ilgili bilgiler Red Bull King of the Rock adresinden ulaşılabilir.

Galeri
📆 29 Ağustos 2016 Pazartesi 21:36   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR