MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Etkinlikler, Genel, Manşet, Toplum » Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı, Cerebral Palsy Engeli ile yaşayan çocuklar için günde 10 bin adım atacak gönüllüler arıyor
Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı, Cerebral Palsy Engeli ile yaşayan çocuklar için günde 10 bin adım atacak gönüllüler arıyor


Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı’nın (TSÇV) toplumda Cerebral Palsy (CP) ile ilgili farkındalığı yükseltmek için gerçekleştirdiği projelerden biri olan Steptember, üçüncü yılında gönüllülerini bekliyor. 9 ülkede aynı anda uygulanan kampanya, 1 – 28 Eylül tarihleri arasında hayata geçecek. Katılımcılar, sanal bir oyun ortamında en çok adımı atabilmek ve en çok bağışı toplayabilmek için tüm dünyadan katılım sağlayan diğer gönüllüler ile kıyasıya bir rekabet ortamında iyi bir amaç için yarışacaklar.

 

Steptember ile özellikle günde ortalama 3 bin adım attığı bilinen ofis çalışanları günde 10 bin adım atmaya teşvik ediliyor. Katılımcılar günde 10 bin adım atma alışkanlığını geliştirirken, topladıkları bağışlar ile CP’li çocukların tedavisine katkı sağlıyor. Eylül ayı boyunca takımların topladıkları bağışlar CP’li bireylerin eğitim ve rehabilitasyonu için kullanılıyor. Kampanyaya her yıl sanatçılardan, ofis çalışanlarına, üniversite öğrencilerinden ev hanımlarına kadar pek çok kişi destek veriyor.

turkiye-spastik-cocuklar-vakfi-adimlar

Her bağış bir çocuğu gülümsetiyor

 

2015 yılında 453 takımdan 1.536 kişi Eylül ayı boyunca attıkları 146 milyon 309 bin 610 adımla 300 bin TL bağış topladı.  2014 ve 2015 yılında toplanan toplam 520 bin TL’lik bağışla Steptember destekçileri CP’li bireylerin ihtiyaçları için önemli katkılar sağladı.

 

Steptember’a katılmak çok kolay

 

Steptember’a katılmak için 4 kişilik bir takım oluşturarak www.steptember.org.tr web sitesi üzerinden kayıt yaptırmak gerekiyor. Kayıt olan katılımcılara adımsayar cihaz ve Steptember Rehberinden oluşan bir kit gönderiliyor. Adımsayar cihaz ile her gün atılan adımlar sayılıyor ve sonuçlar web sitesine yükleniyor. Kayıt aşamasında TSÇV’ye kişi başı katılım bedeli olarak minimum 50 TL bağış yapılıyor.

 

Steptember kapsamında adım atmak dışında 40’dan fazla aktivite ile de yarışa dahil olmak mümkün. Takım üyelerinin koşma, bisiklete binme, yüzme, dans etme, futbol oynama gibi pek çok aktivitesi de adım karşılıklarıyla sisteme yüklenebiliyor. Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı, Cerebral Palsy’li çocukların hayatında fark yaratmak isteyen herkesi kampanyaya davet ediyor.

 

 

Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı (TSÇV) Hakkında:

TSÇV, Türkiye’de Cerebral Palsy (CP) konusunda geniş bir yelpazeye sahip ilk ve tek kuruluştur. İstanbul’un Ataşehir ilçesinde 35.569 m2 alan üzerinde; Metin Sabancı Okulları, Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ve Aile Danışma Merkezi bulunmaktadır. TSÇV; kurulduğu günden bugüne binlerce çocuğa ve ailesine hizmet vermiş ve destek olmuştur. Bu bakış açıları ile CP’liler için çalışmalarına devam etmektedir.

 

 

Cerebral Palsy Hakkında:

Cerebral Palsy; bedensel duruşu ve hareketleri etkileyen fiziksel bir engellilik durumudur. Çocukluk döneminde görülen ve bu dönemin en yaygın fiziksel engelliliği olarak karşımıza çıkan Cerebral Palsy; doğum öncesinde, sırasında veya bebeğin 3 yaşına gelene kadarki gelişme esnasında oluşabilir. Dünya üzerinde 17 milyon insanda görülmekte olan Cerebral Palsy, yüksek ateşten oksijen yetmezliğine kadar birçok farklı sebeple meydana gelebilmektedir. Cerebral Palsy ilerleyici değildir. Beynin travmaya uğramış kısımlarına erken müdahale edilmesi ve yoğun rehabilitasyon uygulamasıyla önemli gelişmeler sağlanmaktadır.

 

www.steptember.org.tr

www.tscv.org.tr

📆 23 Ağustos 2016 Salı 12:21   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR