MENÜ ☰
Volimax
Esentepe Avrupa Konutları
Kadıköy Gazetesi » Ataşehir, Belediye, Etkinlikler, Manşet, Sağlık, Toplum » 7. Ataşehir Çevre Şöleni Başlıyor

7. Ataşehir Çevre Şöleni BaşlıyorDünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında Ataşehir Belediyesi’nin bu yıl 7.’sini gerçekleştireceği Çevre Şöleni etkinlikleri 26 Mayıs Perşembe günü başlıyor.

 

Etkinlikler kapsamında; çevre konulu tiyatro gösterisi, çeşitli atölye çalışmaları, geri dönüşüm temalı workshop ve oyunlar düzenlenecek.

atasehir-cevre

Ataşehir’deki ilkokul, ortaokul ve liselerde öğrenim gören öğrencilerin çevreye karşı duyarlılıklarının arttırılması, düzenlenen yarışmalar ve etkinliklerle geri dönüşümün önemiyle çevre kirliliğinin önüne geçilmesini anlatmak için her yıl Ataşehir Belediyesi tarafından düzenlenen çevre şöleninin bu yılki etkinliklerinde Zuhal Olcay da mini bir konser verecek.

 

Etkinlikler kapsamında 26 Mayıs Perşembe günü saat 10.00’da 7. Çevre Şöleni’nin açılışı yapılacak. Ataşehir Belediye Binası Konferans Salonu’nda gerçekleşecek etkinliklerde “Maket Yarışması” ve “Ataşehir’in En Yeşil Okulu Yarışması”nın ödül töreni düzenlenecek.

Ödüllerin sahiplerini bulmasının ardından kokteyl ile devam edecek programda, Ataşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Ayten Kartal ile müdürlük personelinin sahneleyeceği “Benim Ataşehir’im” isimli tiyatro gösterisi yapılacak.

 

28 Mayıs Cumartesi günü saat 10.00’da Cumhuriyet Meydanı’nda başlayacak etkinliklerde ise; “Cam Kumbara Boyama Atölyesi, Geri Dönüşüm Temalı Workshop ve Oyunlar” düzenlenecek.

 

  1. Çevre Şöleni, 4 Haziran 2016 Cumartesi günü saat 19.00’da Ses 1885 Ortaoyuncular Tiyatrosu’nda yapılacak “4. Ulusal Çevre Konulu Kısa Film Yarışması Ödül Töreni ve Kokteyl” ile son bulacak. Ünlü sanatçı Janset’in sunumuyla yapılacak Kısa Film Yarışması Ödül Töreninde Zuhal Olcay çevreci yönetmenlere destek olmak için güzel sesiyle renk katacak.

 

Ataşehir Belediyesi 7. Çevre Şöleni ve Ödül Programı

(26 Mayıs – 4 Haziran 2016)

“Ödül Töreni, Kokteyl ve Benim Ataşehir’im Tiyatro Oyunu”

26 Mayıs 2016 Perşembe Saat 10.00

Ataşehir Belediye Binası Konferans Salonu

“Cam Kumbara Boyama Atölyesi, Geri Dönüşüm Temalı Workshop ve Oyunlar”

28 Mayıs 2016 Cumartesi Saat: 10.00

Ataşehir Cumhuriyet Meydanı / Barbaros Mahallesi

“4. Ulusal Çevre Konulu Kısa Film Yarışması Ödül Töreni ve Kokteyl”

4 Haziran 2016 Cumartesi Saat: 19.00

Ses 1885 Ortaoyuncular Tiyatrosu – (İstiklal Cad. Halep Pasajı No:62/90 – Beyoğlu)

📆 24 Mayıs 2016 Salı 17:13   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR