MENÜ ☰
Volimax
Esentepe Avrupa Konutları
Kadıköy Gazetesi » Belediye, Manşet, Toplum » “Toz Bezi” evinde görücüye çıktı

“Toz Bezi” evinde görücüye çıktıİstanbul Film Festivali’nde 3 ödül birden kazanan “Toz Bezi” filminin galası, filmin yönetmeni, yapımcı ve oyuncularının katılımıyla, çekimlerinin gerçekleştirildiği Gülsuyu Mahallesi’nde bulunan Maltepe Belediyesi Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde yapıldı.

 

Maltepe Belediyesi’nin destekleriyle çekimleri Gülsuyu Mahallesi’nde gerçekleştirilen ve 35. İstanbul Film Festivali’nin Ulusal Yarışma bölümünde, “En İyi Film”, “En İyi Senaryo” ile “En İyi Kadın Oyuncu” dallarında Altın Lale Ödülü’nü kazanan “Toz Bezi” filminin galası, Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde mahallelinin katılımıyla yapıldı. Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’ın ev sahipliğinde yapılan galaya filmin yönetmeni Ahu Öztürk, başrol oyuncuları Nazan Kesal, Asiye Dinçsoy, Didem İnselel, çocuk oyuncular Roni Güney ve Arin Deniz Uzunyayla kardeşler ile ünlü sanatçı Meral Orhonsay, filmin yapımcısı Çiğdem Mater, Maltepe Belediyesi Başkan Yardımcısı Canan Döner ve çok sayıda davetli katıldı.

“GÖĞSÜMÜZÜ KABARTTI”

Galanın açılış konuşmasını yapan Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, “Bu filmi Berlin’de izlediğimde Maltepe adına, İstanbul adına, Türkiye adına ve Anadolu insanı adına göğsüm kabardı diyebilirim.  Gülsuyu ve Gülensu’da çekilen bu film aslında alt metininde, kentsel dönüşüme ve bu mahallelerin gerçeğine de ışık tutuyor. Bu anlamda daha yapılacak çok şey var. Ben bu filmi gerçekleştirenleri Türkan Saylan’ın kardelenleri gibi görüyorum” dedi. Başkan Kılıç’ın konuşmasından sonra başrol oyuncuları Nazan Kesal ve Asiye Dinçsoy, Maltepe Belediyesi’ne filme katkılarından dolayı teşekkür ederek, filmde yer almaktan büyük mutluluk duyduklarını belirttiler. Filmin yönetmeni Ahu Öztürk ise “Toz Bezi’ni Maltepe Belediyesi desteğiyle çektik. O yüzden burada galayı yapıyor olmak bizim için çok önemli ve çok güzel” diye konuştu.

İMZALI TOZ BEZLERİ

Gala ve kokteyl sonrası filmin gösterimi gerçekleştirildi. Maltepelilerin büyük ilgi gösterdiği ve salonu tamamen doldurduğu galada, filmin oyuncuları ve yönetmeni tarafından imzalanmak üzere toz bezi dağıtıldı. Gösterim sonrası Maltepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Selahattin Yıldız moderatörlüğünde film ekibiyle, keyifli bir sohbet gerçekleştirildi.

7 Ek

📆 04 Mayıs 2016 Çarşamba 10:14   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR