MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Manşet, Toplum » SMG artık kişi sayım hizmeti de veriyor
SMG artık kişi sayım hizmeti de veriyor


Türkiye’de ilk dijital müzik yayını ileten şirket olan SMG, markalara sunduğu çözümlere bir yenisini daha ekledi. Müşterilerine kişi sayımı hizmeti de vermeye başlayan SMG, özel olarak geliştirdiği cihazla video analitik teknolojisi kullanarak belirli bir bölgedeki insan trafiğinin yönlerine göre ölçümlenmesini sağlıyor.

 

Şirketlere müzik, anons ve reklam yayını desteğinin yanı sıra bekleme müziği, entegre ses-görüntü ve ekran yönetimi çözümleri sunan SMG, verdiği hizmetlere bir yenisini daha ekledi: SMG Counter… SMG Counter, bir kişi sayma sistemi. Başta perakende sektörü olmak üzere mağaza, AVM, müze, kütüphane ve benzeri alanlarda kullanılan sistem; saatlik olarak işletmenizi, mağazanızı ziyaret eden müşteri sayısını ve bu müşterilerin hangi oranda alışveriş yaptığını bilmenize olanak tanıyor. Kişi sayımından elde edilen bilgiler promosyon ve reklamların müşteri sayısındaki değişime etkisinden iş gücü planlanmasına, zincir mağazaların performans karşılaştırılmasından AVM’lerde kira yönetimine kadar birçok alanda kullanılabiliyor.

 

SMG Counter’ı hizmet verdikleri markalardan gelen talep üzerine işletmelerin verimliliğini arttırmak ve kaynakların etkin bir şekilde yönetilmesini sağlamak amacıyla tasarladıklarını anlatan SMG Yönetim Kurulu Başkanı Gül Gürer Alimgil, sundukları hizmete ilişkin şunları söylüyor: “SMG Counter ile saatlik olarak işletmenizi ziyaret eden potansiyel müşteri sayısını ve bu müşterilerin hangi oranda alışveriş yaptığını öğrenebilirsiniz. Kişi sayımı sayesinde işlek bölgeleri belirleyerek kampanya ve reklamlarını daha etkin yerleştirebilirsiniz. Ayrıca pazarlamaya yönelik yatırımlarınızın sonuçlarını daha hızlı bir şekilde değerlendirerek stratejinizi belirleyebilirsiniz.”

Kişi sayma sistemlerinde kızılötesi, termal görüntüleme, video analitik ve wifi tabanlı teknolojiler kullanılıyor. SMG Counter ise bunlardan video analitik teknolojisini kullanarak istenilen bölgedeki insan trafiğinin yönlerine göre ölçümlemesini yapabiliyor. Sistem, geliştirilen bulut tabanlı veri saklama özelliği sayesinde tüm bilgisayar ve mobil cihazlardan anlık veri izleme ve kontrol imkanı tanıyor. SMG Counter’ın veri tabanı üzerinde tüm bilgiler 10 yıla kadar cihaz üzerinde ve bulutta saklanabiliyor. Ayrıca herhangi bir donanım ve yazılım değişikliği yapmadan tüm sayma sonuçları müşteri tarafındaki bir sunucuya aktarılabiliyor. Birden fazla cihazın birlikte çalışmasına imkan tanıyan sistem sayesinde birden fazla noktada sayma yapılarak sonuçlar otomatik olarak birleştirilebiliyor.

📆 03 Mayıs 2016 Salı 12:22   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR