MENÜ ☰
Volimax
Esentepe Avrupa Konutları
Kadıköy Gazetesi » Belediye, Manşet, Toplum » ALİ YILMAZ BALIKÇILAR PARKI AÇILDI

ALİ YILMAZ BALIKÇILAR PARKI AÇILDISarıyer Belediyesi’nin baştan aşağı yenileyerek daha modern, işlevsel hale getirdiği ve semt sakinlerinin çok sevdiği bir isim olan Ali Yılmaz’ın adının verildiği Ali Yılmaz Balıkçılar Parkı hizmete açıldı.

Yetmiş metrekare yeşil alan, 160 metrekare çocuk alanı,700 metrekare sert zemin olmak üzere toplamda 930 metrekare olan alana spor aletleri ilave edilen parkın açılışına ailesi, yakınları ve Büyükdere halkı katıldı.

 

Başkan Genç: Bu ad, bu parka çok yakıştı. 8882767d-3d5c-485d-ad51-f5d3adca828c

En son konuşmacı olarak söz alan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, park yapmalarının asıl amacının bu alanlarda gönüllerin buluşmasını sağlamak olduğunu söyledi. Parka ismi verilen merhum Ali Yılmaz’ın adına yakışan bir Büyükdereli olduğunu belirten Başkan Genç, zamanının çoğunu halkın arasında geçiren bir insanın adının yine halkın buluştuğu bir mekana verilmesinin sevincini yaşadıklarını söyledi.

7 Yılda 400 Bin metrekare yeşil alan

Görevleri süresince Sarıyer’de 400 Bin metrekare yeşil alan oluşturduklarını hatırlatan Başkan Şükrü Genç, bu uğurda emek veren tüm çalışma arkadaşlarına teşekkür etti. Ülke olarak birlik beraberliğin çok daha değerli hale geldiği günlerden geçtiklerinin altını çizen Genç, “Hepimizin 1 Mayıs Emek bayramı kutlu olsun” dedi.

Ali Yılmaz Kimdir?

1950 yılında Sivas’da doğdu. Daha sonra ailesiyle birlikte Sarıyer’e yerleşti. 1989 – 1994 yılları arasında Balıkhane Müdürlüğü yaptı. Sosyal Demokrat Halkçı Parti ilçe başkanlığı yaptı.  Daha sonra da Cumhuriyet Halk Partisi ilçe ve il yöneticiliği görevinde bulundu. Büyükdere Spor Kulübü Fahri Başkanı oldu. Aynı zamanda birçok dernekte görev aldı. 5 Haziran 2007’de geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.

Galeri
📆 02 Mayıs 2016 Pazartesi 09:26   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR