MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Atatürk, Magazin, Manşet » Sadettin Saran ve Yeşim Salkım, çocukların 23 Nisan coşkusuna ortak oldu
Sadettin Saran ve Yeşim Salkım, çocukların 23 Nisan coşkusuna ortak oldu


Sosyal sorumluluk projelerinin merkezine “çocukları” yerleştiren Saran Group, Kırıkkale’de eğitim gören çocukların başarılarını teşvik etmek için geleneksel hale getirdiği 23 Nisan etkinliklerini bu yıl 16. kez düzenledi. Çocuklar, etkinlik çerçevesinde Saran Group Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Saran tarafından Saran Group Binası’nda ağırlanırken, başarılı sanatçı Yeşim Salkım da miniklerin coşkusuna ortak oldu.

Saran Group, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Kırıkkale’den gelen 42 çocuğu 3 gün boyunca ağırladı. 2000 yılından beri yüzlerce başarılı öğrenciyi İstanbul gezisiyle ödüllendiren Saran Group’un bu yılki etkinliklerinin sürpriz konuğu ise ünlü sanatçı Yeşim Salkım oldu.

Yeşim Salkım çocuklarla selfie çektirdi

Çocuklarla sohbet eden, sanat hayatıyla ilgili bilgiler veren Yeşim Salkım, günün anısı olarak onlarla bir de selfie çektirdi. Yeşim Salkım, Saran Group’un 23 Nisan etkinliğiyle ilgili görüşlerini ise şu şekilde dile getirdi:

“Atatürk’ün çocuklara armağanı olan 23 Nisan Çocuk Bayramı sadece ülkemizin değil dünyanın da en anlamlı günlerinden biri. Çocukları sevindiren bu güzel etkinliği gerçekleştirdikleri için Sadettin Saran’ı kutluyorum. Bugün burada harika vakit geçirdim. Başarılı olmak için çok çalışan çocukların gözlerindeki heyecan parıltılarını görmek beni çok mutlu etti. Umarım ben de onları mutlu edebilmişimdir.”

Sadettin Saran, öğrencilere başarının formülünü verdi

Öğrenciler, Saran Group Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Saran’la da tanışarak, sohbet etme fırsatı buldu. Sadettin Saran, sohbet sırasında öğrencilere şu tavsiyelerde bulundu:

“Her zaman hayallerinizin peşinden koşun ve hedefleriniz için mücadele edin. Sevdiğiniz işi yapın ve kimsenin size istemediğiniz bir işi yaptırmasına izin vermeyin. Ben çocukluğumu küçük bir köyde geçirdim. Ama hayallerim vardı, hedeflerim vardı ve başarılı oldum. Sizler de başarıya ulaşabilmek için hem zihnen hem de bedenen sağlıklı olmak zorundasınız. Bu nedenle ömrünüz boyunca kötü alışkanlıklardan uzak durun. Bol bol spor yapın ve her zaman takım oyuncusu olun.”

F16 pilotu, tenis antrenörü olmak istiyorum

Etkinlik sırasında Yeşim Salkım ve Sadettin Saran’ın kendilerine sordukları sorulara da yanıt veren öğrenciler, “gelecek hangi meslekte çalışmak istiyorsunuz” sorusuna ise F16 pilotu, subay, okul öncesi öğretmeni, dizi-film oyuncusu, tenis antrenörü gibi yanıtlar verdiler.

23 Nisan’ı çocuklara armağan eden Ulu Önder Atatürk’e teşekkür ettiklerini de belirten minik konuklar, yaşadıkları şehirden Sadettin Saran gibi başarılı bir işadamının çıkmasının ise kendilerine gurur verdiğini söylediler.

İstanbul’u gezdiler, radyo programlarına konuk oldular

Çeşitli okullarda eğitim gören ve ilk kez İstanbul’a gelen minikler, üç gün boyunca İstanbul Modern, Rahmi Koç Müzesi, Miniatürk, Vialand, Tarihi Yarımada, İstanbul Akvaryum, Sultanahmet Camii, Ayasofya Müzesi, Veliefendi Hipodromu, Yerebatan Sarnıcı gibi yerleri gezme fırsatı buldular. Çocuklar ayrıca Boğaz’da tekne turuna katıldılar.

Minikler, Saran Group Binası’ndaki etkinlikler sırasında Türkiye’nin en çok dinlenen radyoları Radyospor ve Radyo Trafik’te yayınlanan programlara da konuk oldu. Radyo stüdyosunda canlı yayında heyecanlı anlar yaşayan çocuklar, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın yanı sıra İstanbul’da yaşadıkları deneyim hakkında da konuştu. Minikler, 3 gün boyunca çok eğlenceli vakit geçirdiklerini söylediler.

Düzenlediği etkinliklerle eğitim alanında farkındalık yaratan Saran Group, sosyal sorumluluk projeleriyle birlikte öğrencilerin motivasyonlarını artırmaya ve başarılarına ilham olmaya devam edecek.

📆 22 Nisan 2016 Cuma 19:11   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR