MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Genel, Manşet, Toplum » DUYAMADIKLARI ALKIŞLARLA DEVLEŞTİLER
DUYAMADIKLARI ALKIŞLARLA DEVLEŞTİLER


Kartal Belediyesi İşitme Engelliler Orkestrası, Bahçeşehir Koleji – Bahçeşehir Yerleşkesi’nde verdiği konserle izleyenleri adeta büyüledi. Bahçeşehir Koleji müzik öğretmeni Elif Uncu’nun girişimleri ile davet edilen Kartal Belediyesi İşitme Engelliler Orkestrası konserde, eski grup üyelerinin yanısıra bu yıl çalışmalara başlayan yeni üyelerle birlikte sahne aldı. Ritim Grubu; Doç. Dr. Mehmet Ali Özdemir yönetiminde klavye, bateri ve ksilofonlar eşiliğinde halk müziğinden, sanat müziğinden ve batı müziğinden eserler seslendirdi. Her konserde olduğu gibi Bahçeşehir’de verilen konserde de orkestraya, grubun öğretmenleri Sevim Kesir Özdemir, Fırat İkisivri ve Mert Kopuz da eşlik ederken Kartal Belediyesi Kadınlar Orkestrası üyelerinden Gülizar Alkaya Aydoğan da iki türküyü Kartal Belediyesi İşitme Engelliler Orkestrası ile birlikte seslendirdi.

 

 

Konser sırasında Bahçeşehir Koleji öğretmenleri ve öğrencilerinin, beğenilerini, ellerini havaya kaldırıp alkış işareti yaparak ifade etmeleriyle duygu dolu anlar yaşandı.

Kartal Belediyesi İşitme Engelliler Orkestrası şefi Doç. Dr. Mehmet Ali Özdemir, konser öncesi yaptığı açıklamada, Dünya Sağlık Örgütü (WHO) verilerine göre dünyada 250-300 milyon işitme engellinin var olduğuna dikkat çekerek işitme engellilerin işitme kaybı seviyeleri ile ilgili bilgi verdi. Kartal Belediyesi İşitme Engelliler Orkestrasının kurulma sürecini de anlatan Özdemir, desteklerinden dolayı Kartal Belediye Başkanı Sayın Op. Dr. Altınok Öz’e teşekkürlerini sundu.

Konserin ardından Bahçeşehir Koleji tarafından Kartal Belediye Başkanı Sayın Op. Dr. Altınok Öz adına Kartal Belediyesi Engelliler Koordinasyon Sorumlusu Özgür Uğur’a plaket takdim edildi. Orkestra eğitmenleri Sevim Kesir Özdemir, Fırat İkisivri ve Mert Kopuz’a, Sosyal Yardım İşleri Müdürü Sedat Ertekin’e, Özgür Uğur’a ve Kemal Alpay’a teşekkür belgesi sunuldu.

📆 07 Nisan 2016 Perşembe 13:56   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR