MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Eğitim, Manşet, Toplum » ERA Kolejleri, Doğal Hayata Dikkat Çeken Oryantiring Yarışlarındaydı
ERA Kolejleri, Doğal Hayata Dikkat Çeken Oryantiring Yarışlarındaydı


Bitki ve hayvan türleri açısından oldukça zengin olan ülkemizde, 179 türün nesli tükenme tehlikesi altında. Darıca Hayvanat Bahçesi’nde, Dünya Vahşi Yaşam Günü’ne dikkat çekmek için düzenlenen Geleneksel Hayvanlar Alemi Oryantiring Yarışları’nda ERA Kolejleri Pendik Kampüsü öğrencileri keyifli bir mücadele verdi. Bir yön bulma sporu olan oryantiring yarışlarını üçüncülükle tamamlayan ERA Ekibi, etkinlikten doğal yaşam hakkında yeni bilgilerle döndü.

 

Şehrin stresinden uzaklaşıp Darıca’da ormanın renkleriyle buluşmak, hem yetişkinler hem de çocuklar için harika bir deneyim! Darıca Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi ve Botanik Bahçesi’nde doğanın güzelliğinin yanı sıra tanışılması gereken başka canlılar da var. Havuzda yüzen penguenler, ismiyle gülümseten 95 yaşındaki kaplumbağa TOKİ, aslanlar ya da kuşlarla 205 tür hayvan ve 300’den fazla bitki çeşidi…

 

Ülkemiz yaban hayatı açısından oldukça zengin… Buna rağmen kardelen çiçeklerinden turna kuşlarına uzanan 179 türün nesli tükenme tehlikesi altında. Gezenin sahip olduğu yabani bitki ve hayvan türlerine dikkat çekmek için her yıl 3 Mart Dünya Vahşi Yaşam Günü, çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Darıca’da ise yabani hayata dikkat çekmek için oryantring yarışları düzenleniyor.

 

ERA Kolejleri’nin Pendik Kampüsü öğrencileri, 7-9 Mart tarihlerinde, Geleneksel Hayvanlar Alemi Oryantiring Yarışları’na katılarak hem doğal yaşam hakkında bilgi edinme fırsatı buldu hem de yarışma heyecanı yaşadılar. Zamana karşı bir yön bulma sporu olan oryantiring, su altında ya da farklı arazilerde yapılabilse de en keyiflisi ormanlık alanlarda hedeflenen noktaların izini sürmek.

10 farklı özel okuldan 4. ve 5. sınıf öğrencilerinin katıldığı Geleneksel Hayvanlar Alemi Oryantiring Final Yarışları’nda heyecan ve mücadele vardı. Ellerinde haritalarla belirlenen hedeflere ulaşmak için çabalayan öğrenciler zamana karşı yarıştılar. ERA Pendik Koleji öğrencileri oryantiring yarışlarından, doğal ve yabani yaşam hakkında pek çok yeni bilgi ve dereceye giren takımlara takdim edilen üçüncülük madalyasıyla döndüler.

Öğrenciler, tabiatta doğanın ve hayvanlarının tümünü görmekten büyük zevk alsalar da özellikle ERA Kolejleri’nin evlat edinerek yıllık bakımını üstlendiği Sibirya Kaplanı’na olan sevgileri görülmeye değerdi. Ülkemizde rastlayamayacakları bir hayvana bakmanın insanda yarattığı hisle tüm dünyayı daha çok sahiplenen ve doğaya karşı sorumluluk duygusuyla yetişen gençler, geleceğe dair umut vadeden renkli görüntüler oluşturdular.

📆 07 Nisan 2016 Perşembe 12:59   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR