MENÜ ☰
Volimax
Esentepe Avrupa Konutları
Kadıköy Gazetesi » Genel, Manşet, Toplum » “KİLYOS STADI” TARTIŞMA YARATTI

“KİLYOS STADI” TARTIŞMA YARATTISarıyer Belediyesi Meclis toplantısı Nisan ayının ilk oturumunda gündem dışı söz alan Başkan Yardımcısı Gökan Zeybek, 2015 yılında Sarıyer Belediyesi’ne devredilen ve basında yer alan Kilyos stadı ile ilgili önemli saptamalarda bulundu.


Taahhütlerini yerine getirmeyen müteahhit firma ile Gençlik Spor Genel Müdürlüğü arasında Kilyos Stadı mahkeme konusu olunca, stat 2015 yılında Sarıyer Belediyesi’ne devredilmişti.

Sarıyer Belediyesi Başkan Yardımcısı Zeybek, iki yılda stat koltukların renginin solduğunu ve kırıldığını, Meclis’e getirdiği koltuk ile gösterdi. İl Özel İdaresi tarafından yapılan statta suyun akmadığını, tuvalette ise musluk olmadığını ifade etti. Zeybek, stadyumun faaliyete geçebilmesi için hakem odalarının olması gerektiğini belirterek, hakem odalarının da olmadığını kaydetti. Amatör sporcuların akşam saatlerinde de çalışabilmesi için gerekli aydınlatmanın da olmadığına işaret eden Zeybek,  Meclis’e şu soruları yöneltti:

Gençlik Spor Genel Müdürlüğü müteahhit firmadan bu stadyumu devralmış mıdır?
• Gençlik Spor Genel Müdürlüğü eksik, hatalı ve ayıklı imalatlar için ilgili firmaya dava açmış mıdır?
2015 yılına kadar hiçbir şekilde sportif faliyetlerde kullanılamayan stadyumun, 2015 yılında Sarıyer Belediyesi’ne devredildiğinde bütün bu eksiklikler tutanaklarda yazıyor muydu?
• Yapımının üzerinden henüz iki yıl geçmemişken demirlerin, sıvaların ve tribünlerin tüm demirleri dökülüyordu, bu konuda ne gibi işlemler yapılmıştır?

  Zeybek, Kilyos’da yapılan stadın tek bir tribünü olduğuna ve bu tribünün altında bulunan duvar sıvalarının döküldüğünü, demirlerinin çürüdüğü tespitini yaptı.

Gençlik Spor Genel Müdürlüğü ile müteahhit firma arasında, Kilyos Stadı ile ilgili davanın uzun süreceğini vurgulayan Zeybek, Sarıyer Belediyesi’nin Kilyos Stadını eskisinden çok daha iyi bir hale getirip amatör spor kulüplerinin hizmetine sunacağını ifade etti.

 

 

📆 05 Nisan 2016 Salı 10:02   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR