MENÜ ☰
Volimax
Şeref Bey Döner
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Eğitim, Genel, Manşet, Toplum » Minikler Deniz Canlıları Müzesi’ni Ziyaret Etti
Minikler Deniz Canlıları Müzesi’ni Ziyaret Etti


Dahiler Koleji Anaokulu ve birinci sınıf öğrencileri, Beylikdüzü’nde bulunan Türkiye’nin ilk ve tek Deniz Canlıları Müzesi’ni ziyaret ettiler.
İstanbul Beylikdüzü’nde Balıkçı Kenan Balcı’nın açtığı Türkiye’nin ve ilk ve tek Deniz Canlıları Müzesi, öğrenciler tarafından ilgi odağı olmaya devam ediyor. İşletme sahibi Kenan Balcı’nın özellikle öğrencilerin ve yeni neslin denizlerin önemini daha iyi anlamaları için açtığı ve bin 500 deniz canlısının sergilendiği müzeyi bu kez minik öğrenciler ziyaret etti. Müzede büyük köpek balıklarının da bulunması dolayısıyla ilk başta korkarak yaklaşan minik öğrenciler, daha sonra heyecanlı bir şekilde bütün balıkları keşfe koyuldular.
Müze gezisinden önce balıkçı Kenan Balcı, küçük öğrencilere balık yemenin faydaları ve denizlerin öneminden bahsetti. Minik öğrencilerin ilgisinden dolayı çok memnun olduğunu dile getiren Kenan Balcı, “Bugün anaokulu öğrencilerimizle bir araya geldik ve onlara denizlerin öneminden ve nasıl korunması gerektiğine dair bilgiler verdik. Sonuçta denizlerimiz Türkiye’nin gerçek madenleridir. Bu yüzden küçükten büyüğe herkesi bu konuda bilgilendirmeliyiz. Zaten müzemizi açmamızdaki en önemli konu denizlerimizin önemini vurgulamaktı. Müzeyi ziyaret eden herkes burayı çok seviyor. Özellikle küçük yaştaki öğrenciler ilk başta içeri girdiklerinden burayı ürkütücü buluyorlar ama daha sonra balıkları inceledikçe sevmeye başlıyorlar. Bizler de bu sayede onların mutluluğunu paylaşıyoruz. Altından daha değerli olan denizlerimiz Türk halkımız için büyük nimettir. O yüzden denizlerimize sahip çıkalım” dedi.

 
Öğrencilere hem Türkiye’deki ilk ve tek olan müzeyi gezdirmek hem de öğle yemeklerinde balık yedirmek için böyle bir etkinlik yaptıklarını söyleyen Dahiler Koleji Müdürü Nurdal Erdem, “Öğrencilerimiz baştan biraz çekindiler müze için ama daha sonradan çok sevdiler. Özellikle Kenan Bey’in öğrencilere denizlerin önemi ile ilgili verdiği ders çok anlamlı oldu. Çocuklar müze sayesinde hem birçok balık çeşidini bir arada gördüler hem de küçük yaşta olmalarına rağmen denizlerimizin önemini daha iyi anlamış oldular. Hatta şimdiden öğretmenlerine daha çok balık yiyeceklerine ve denizleri temiz tutacaklarına dair sözler verdiler” şeklinde konuştu.
Öğrencilerin balık yemesi konusuna özellikle önem verdiklerini söyleyen Erdem, “Balık yemek çocuklarımızın zihinsel zekalarını olumlu olarak etkilediği ve birçok faydasından dolayı haftada en az bir kez öğrencilerimize balık yediriyoruz. Hem öğretmenler olarak hem de velilerimiz bu konuda çok duyarlı. Balık ve denizin önemini bu şekilde öğrencilerimize sevdiren Kenan Balcı’ya davetlerinden dolayı teşekkür ederiz” dedi.
Minik öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği müze gezisi sonrasında Kenan Balcı, öğrencilere balık ikramında bulundu.

📆 23 Mart 2016 Çarşamba 12:17   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR