MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Manşet, Toplum » Dolandırıcı “sahte albay” jandarmadan kaçamadı
Dolandırıcı “sahte albay” jandarmadan kaçamadı


İstanbul İl Jandarma Komutanlığınca; 2015 yılı Aralık ayı başlarında, kendisini Kuzey Deniz Saha Komutanlığı’nda albay rütbesinde İstihbarat Şube Başkanı olarak tanıtan ve hedef aldığı şahıslar ile bu şekilde irtibat kurarak dolandırıcılık yapan bir şahsın olduğu bilgisi alınmıştır.

sahte-asker

Elde edilen bilgi üzerine hemen çalışma başlatılmış, bir ay süren fiziki takip neticesinde söz konusu şahsın temas kurduğu kimselere kendisini; görevi gereği birlik dışında sivil kıyafetli olarak bulunan, aynı zamanda istihbarı çalışmaları da olan, yüksek rütbeli emekli veya muvazzaf generaller ile irtibat kuran, hatta Müsteşar seviyesinde kişilerle dahi görüşebilen bir kişi olarak tanıttığı, dolandırmak isteğini şahısların güvenini bu şekilde kazandığı tespit edilmiştir.

Ayrıca görüştüğü kişileri ikna edebilmek maksadıyla askeri birlikler ile irtibatının olduğu, inşaat firmalarına isterlerse lojman/bina tadilatlarında ihale aldırabileceği ya da  tekstil ile uğraşan firmalara  kumaş ihalesi aldırabileceği, İstanbul ili Bakırköy ve Beşiktaş ilçelerinde bulunan vakıflara ait otopark işletmelerinin ihalelerine müdahale edebileceği ve isteyen kişilere gayrimeşru yoldan bu ihaleleri aldırabileceği yönünde iddialarda bulunduğu tespit edilmiştir.

İstanbul İl Jandarma Komutanlığınca Kuzey Deniz Saha Komutanlığı ile yapılan koordine neticesinde böyle bir personelin bulunmadığı öğrenilmiştir.

Büyükçekmece İlçe J.K.lığı tarafından söz konusu şahsın sorumluluk bölgelerinde bulunduğunun öğrenilmesi üzerine görevlendirilen Jandarma Asayiş Devriyesi tarafından şahıs durdurulmuş, üzerinde yapılan kontrolde Deniz Kuvvetleri Komutanlığında görev yapan personelin kullandığı üniforma giydiği tespit edilmiştir. Durum Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığına bildirilmiş alınan talimat gereği şüpheli şahıs gözaltına alınmıştır.

Şahsın yapılan sorgulamasında;  bu zamana kadar tespit edilebilen (5) şahsı bu yöntemlerle dolandırdığı ve bu şahıslardan 60.000-80.000 TL. haksız kazanç sağladığı tespit edilmiştir.

Söz konusu şahıs sorgulamasının tamamlanmasının ardından hakkında “Sahte Askeri Personel/Nitelikli Dolandırıcılık” suçundan düzenlenen suç dosyası ile adli makamlara sevk edilmiş, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Cezaevine gönderilmiştir.

📆 21 Ocak 2016 Perşembe 23:02   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR