MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Atatürk, Eğitim, Manşet, Toplum » Ahmet Şimşek Kolejinde Velilere seminer verildi
Ahmet Şimşek Kolejinde Velilere seminer verildi


Velilere-seminer-verildi-(12)Ahmet Şimşek Koleji Anasınıfı, İlkokul ve Ortaokul velilerine “Çocuğun gelişimini destekleyen ebeveyn olmak ve öğrencilerin yeteneklerinin belirlenmesi” konulu seminer verildi.

Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Oktay Aydın’ın verdiği seminere velilerle birlikte öğretmenler de katıldı. Ahmet Şimşek İlkokul-Ortaokul Müdürü Hasan Delikenli, seminere katılan velilere ve Doç. Dr. Oktay Aydın’a teşekkür etti.

“Amacımız mükemmel bir eğitim yuvası kurmaktır.”

Anaokulundan liseye yetenek yönetimi, Çocuklarda baskın yetenek, Çocukların baskın yetenek alanlarına uygun eğitim desteği vermek, Çocukların ilgi haritalarını çıkarmak, Çocuklarının baskın yetenek alanlarıyla ilgili anne babalara farkındalık kazandırmak ve aile içi ilişkilerin güçlenmesine katkı sağlamak gibi konuların anlatıldığı seminerin ardından bir konuşma yapan Kolejin kurucusu Ahmet Şimşek şunları söyledi; “Kurumumuzda sadece Milli Eğitimin koyduğu ders programlarını uygulamakla kalmıyoruz, sevgili öğrencilerimizin memlekete faydalı mükemmel bireyler olarak yetişmeleri için elimizden gelen yan faaliyetleri de gerçekleştiriyoruz. Adeta okul içinde ikinci bir okul gibi gece gündüz çalışıyoruz. Bizim amacımız burada mükemmel bir eğitim yuvası kurmaktır.

“Yavrularımızı tanımıyoruz, yeteneklerini fark etmiyoruz.”

Bu yaşıma geldim, bir hukukçu ve pedagog olarak söylüyorum; İnanın ki ne sizler, ne de bizler yavrularımızı tam olarak tanımıyoruz. Yavrularımızın nice yeteneklerini fark etmiyoruz. Eğitimin en önemli gayelerinden birisi de, birey hangi yönde yetenekliyse o yönde geliştirmek, yükseğe çıkarmak ve başarıya kavuşturmaktır. Yeteneği olmayan bir öğrenciyi rastgele bir meslek sahibi yapmak, istemediği bir alanda yetişmesi için uğraşmak beyhudedir. Hem onun başarısına set çekmiş olursunuz, hem de istikbalini karartmış olursunuz. O zaman, öğrencimizin yeteneğini keşfetmemiz lazımdır. Bu da ancak bizim gibi yerleşik,  akademik kurumlarda olur. Biz bunları düşünerek kurumumuzda 24 adet sosyal, kültürel, sportif kulüp kurduk. Bu kulüpler dışarıdan bakıldığında birer eğlence, keyifli zaman geçirme ve oyun kulübü gibi görünse de, bizim gizli amacımız çocuğun yeteneğini ortaya çıkarmaktır. Sizlerin huzurunda bizlere vakit ayırarak seminer veren Doç. Dr. Oktay Aydın’a teşekkür ediyorum.”

📆 15 Aralık 2015 Salı 12:23   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR