MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Genel, Manşet, Sağlık, Toplum » Tuzla Devlet Hastanesi’nde Katarakt operasyonları başladı
Tuzla Devlet Hastanesi’nde Katarakt operasyonları başladı


Katarakt-Muayenesi-tuzla-Birliğimize bağlı Tuzla Devlet Hastanesi göz kliniğinde katarakt operasyonları başlamıştır. Ameliyatlar en ileri teknoloji olan “Fakoemülsifikasyon (lazerli ya da dikişsiz yöntem) Tekniği” ile yapılmakta ve saydamlığını yitiren göz merceğinin yerine yüksek görüş kalitesi sağlayan ithal göz içi mercekleri takılmaktadır.

Ameliyatlar Op.Dr.Erkan Duman ve ameliyathane ekibi tarafından büyük bir titizlik ve özenle gerçekleştirilmektedir. Polikliniğimize gelen hastalarımızın, göz muayeneleri yapıldıktan sonra operasyon için uygun olan hastalar tüm ölçüm ve tetkikleri aynı gün yapıldıktan sonra ameliyata hazırlanmakta ve2 (iki) hafta içinde operasyonları gerçekleştirilmektedir.

Hastalarımız muayene olduktan sonra operasyonun gerçekleşeceği gün hastanemize gelerek yatış işlemlerini yaptırmaktadır. Hastaların büyük bir çoğunluğu anestezi (uyutma-bayıltma) gerektirmeden sadece göz çevresi uyuşturularak ameliyat edilmekte, bu da hastaların operasyondan 2 (iki) saat sonra taburcu olmalarını sağlamaktadır.Operasyon için yüksek risk taşıyan hastalarda ise (astım, kalp yetmezliği, KOAH, vb.) genel anestezi ile operasyon gerçekleştirilmekte ve bu hastalar 4 (dört) saat gözetim altında tutulduktan sonra herhangi bir beklenmedik durum yoksa aynı günün akşamında taburcu edilerek geceyi evlerinde geçirebilmektedirler.

Katarakt Ameliyatı sonrası neredeyse tüm hastalar uzağı göremedikleri için gözlük kullanma ihtiyacından kurtulmakta ve hayatlarını daha kaliteli idame ettirme şansını yakalamaktadırlar. Ayrıca bir gözün uzağı görmeye, diğer gözün yakın görmeye ayarlandığı özel durumlar (monovizyon) ile hem yakın hem uzağı gösteren özel mercekler yardımıyla gözlükten tamamen kurtulma şansı da, isteyen hastalara sunulmaktadır.

Tuzla Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Mehmet AZGÜN yakın zamanda Fizik Tedavisi Ünitesinin kurularak hizmete açıldığı, Göz Kliniği için gerekli olan cihazların  temin edilerek Tuzla ilçesinde  katarakt ameliyatlarının başlatıldığı ayrıca Tuzla’ya Toplum Ruh Sağlığı Merkezi açmak için hazırlıkların devam ettiğini belirtmiştir.

📆 03 Kasım 2015 Salı 09:44   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR