MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Belediye, Etkinlikler, Genel, Kültür-Sanat, Manşet, Toplum » Maltepe kendi sanatçılarıyla Beşçeşmelerde yıldız gibi parladı
Maltepe kendi sanatçılarıyla Beşçeşmelerde yıldız gibi parladı


maltepe-sanatMaltepe Kent Konseyi öncülüğünde, Maltepe Belediyesi, Anadolu Yakası Fotoğraf Sanatı Derneği’nden (ANAFOD), Sanatseverler Kültür ve Dayanışma Derneği (SANSEV), Nazım Hikmet Kültür Merkezi-Maltepe (NHKM-Maltepe/ Kadıköy), Mavi Dance kurumları birlikte Maltepe Beşçeşmelerde4-5-6 Eylül 2015 tarihleri arasında 3 gün süren bir festival gerçekleştirdiler.

 

Maltepe’de ilk defa Maltepeli beşkurumun bir araya gelerektamamiyle gönüllülük esasıyla gerçekleştirdiği “Maltepe Kültür Sanat Geceleri Festivali” 4-5-6 Eylül 2015 tarihleri arasında Maltepe Beşçeşmeler Meydanında gerçekleştirildi. Festival boyunca gerek Maltepe sakinleri gerekse diğer ilçelerden gelen konuklar kültür-sanatla dolu harika anlar yaşadılar. Festivalin açılışını yapıp 3 gün boyunca renkli kukla gösterimiyle sunumları gerçekleştiren İbrahim İzol’ün yanı sıra ilk gün SANSEV’in “Açılış Konseri (Aryalardan Türkülere) ve Dans Performansı” gerçekleşti, ardından ANAFOD’un“İstanbul” temalı fotoğraf sunumları oldu. İkinci gün; Mavi Dance Grubu’nun çeşitli dans gösterilerinin yanı sıra ANAFOD’un “Söz Uçar Fotoğraf Belge” temalı fotoğraf sunumları gerçekleşti. Üçüncü ve son gün; NHKM Müzik Grubu’nun daha önce uluslararası bir müzik festivalinde sergiledikleri konser performansının benzeri gerçekleştikten sonra ANAFOD’un “Mozaiğin Renkleri” adlı fotoğraf sunumlarının ardından kurumlara plaket ve teşekkür belgelerinin dağıtılmasıyla festival son buldu.

 

Katılan herkesin memnuniyetle ayrıldığı festivali gelenekselleştirmek istediklerini belirten Maltepe Kent Konseyi Başkanı Esra Kaya Erdoğan; “ Maltepe’ye yakışır, Maltepe’nin içinden sanatçıların ve kurumların oluşturduğu tamamiyle yerele ait, bize dair güzel bir festival gerçekleştirdik. Halkımızın da bu denli yüksek katılım sağlayıp bizleri yalnız bırakmaması ayrıca memnun etti. Maltepe’de ilk defa Maltepeli kurumların bir araya gelerek bunca farklı sanat dalına ait performanslar sergilemesi ve ilginin bu denli çok olması tam olarak Kent Konseylerinin sahip olması gerektiği kolektif bilinci yansıtıyor. Bunu hayata geçirmiş olmak bizleri çok mutlu etti.”dedi.

 

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’ın da katılıp konuşma yaptığı etkinlikte Başkan Kılıç; “Maltepe’nin sokakları sanatla güzelleşiyor. Tarihi Beşçeşmeler Meydanı’ndaki kültür-sanat gecelerinde Maltepelilerle bir aradayız. Böylesi muhteşem bir şölene emek harcayan herkesi ve sanata gönül veren tüm Maltepelileri kutluyorum. Sanat en kıymetli rehberimiz. Maltepelilere bu sezon da muhteşem bir kültür-sanat şöleni yaşatacağız. Hem TSKM’de, hem de Beşçeşmeler’de yapacağımız etkinliklerde dünyaca ünlü sanatçıları ve dünyanın pek çok yerinden farklı kültürleri sizlerle buluşturacağız. Böylesi güzel bir etkinliği gerçekleştirdikleri için Maltepe Kent Konseyi Başkanı ve Yürütme Kuruluna teşekkür ederim.” dedi.

📆 11 Eylül 2015 Cuma 10:57   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR