MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Genel, Manşet, Toplum » Tercih Danışma Merkezleri ek kontenjanlar için de hizmet verecek
Tercih Danışma Merkezleri ek kontenjanlar için de hizmet verecek


İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Tercih Danışma Merkezleri LYS 2015 üniversite ek yerleştirme tercihleri için de meydanlarda hizmet vermeye başladı. Adaylar ek kontenjanların tercih süresi boyunca Alo Tercih Hattından da destek alabilecekler.
Üniversite adayları İBB Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından düzenlenen ve 4 farklı eğitim kurumuyla birlikte 8 farklı noktada hizmet veren Tercih Danışma Merkezleri’ne 17 – 21 Ağustos tarihleri arasında gelerek uzmanlardan doğru bölüm ve üniversite tercihi konusunda destek alabilecekler.

Eğitim kurumlarıyla birlikte Üniversiteye giriş sınavlarının ardından İstanbul’un meydanlarında 11 yıldır tercih danışma ve rehberlik hizmeti veren İstanbul Büyükşehir Belediyesi, LYS 2015 üniversite ek yerleştirme döneminde de adayları yalnız bırakmıyor.

Tercih merkezleri ek kontenjanlar için hazır

Bu yıl 15 farklı meydanda kurulan 58 tercih danışma merkeziyle üniversite adaylarının yanında olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi, ek kontenjanlardan yararlanarak üniversiteye girmek isteyenler için de ek tercih süresi boyunca meydanlarda hizmet vermeye devam ediyor.

8 farklı meydanda hizmet veriliyor

17 – 21 Ağustos tarihleri arasında yapılacak ek yerleştirme tercihleri için İstanbul Aydın Üniversitesi – Anadolu Bil Meslek Yüksekokulu, İstanbul Esenyurt Üniversitesi, Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu ve Şişli Meslek Yüksekokulu’nun uzman eğitimci ve rehberlik kadroları 8 farklı meydanda üniversite adaylarını bekliyor.

ALO Tercih Hattı yeniden devrede

Meydanlardaki tercih danışmanlığı hizmeti engelli üniversite adaylarına ya da merkezlerin kurulduğu alanlara gelme fırsatı bulamayan adaylara bir telefon kadar yakın. Bu şekildeki 0212 600 87 05 Alo Tercih Hattı’nı arayarak ek kontenjan tercihleri süresince hizmet alabilecekler.

İBB 11 yılda 465 bin öğrenciye rehberlik hizmeti sağladı

İBB Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından koordine edilen ve adayların doğru bölüm ve doğru üniversite tercihi için her yıl verilen Tercih Danışma Merkezleri’nden bu yıl da dahil olmak üzere 465 bin üniversite adayı hizmet aldı.

Tercih Danışma Merkezleri’nin bulunacağı meydanlar ise şöyle:

1. Bakırköy Meydanı
2. Şirinevler Meydanı
3. Bağcılar Meydanı
4. Beylikdüzü Meydanı
5. Cevahir AVM Önü
6. Gaziosmanpaşa Meydanı
7. Kadıköy İskele Meydanı
8. Üsküdar Meydanı

📆 20 Ağustos 2015 Perşembe 14:07   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

Ahmet Zeki YEŞİL
31 Temmuz 2021 Cumartesi
Yıldırım Gündoğdu
02 Ağustos 2021 Pazartesi

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR