MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Genel, Manşet, Toplum » Cansuyu Arakan Müslümanlarını sahipsiz bırakmıyor
Cansuyu Arakan Müslümanlarını sahipsiz bırakmıyor


Cansuyu Derneği Myanmar sınırına en yakın nokta olan mülteci bölgesinde zor şartlar altında yaşayan Arakanlılara yardım eli uzattı.

Bangladeş’in Cox’s Bazar ve Chandana ve Tekna bölgelerinde bulunan Arakanlı mağdur mültecilerin yaşadığı kamplara ulaşan Cansuyu ekibi 5000 Arakanlı Müslümana insani yardımda bulundu.

Bölgede bulunan Cansuyu Derneği Dış İlişkiler Koordinatörü Bayram Numan Köksal, yaptığı değerlendirmede Arakan Müslümanlarının dramının sona ermediğini ve çok zor şartlarda mücadele ettiklerini söyledi. Köksal; “Arakanlı Mazlum ve mağdur Müslümanlar yıllardır göçe zorlanıyor. Bu göç dalgası sonucu bölgeye gelen bu insanlar ümmetin bize emanetidir. Bu emaneti sahipsiz bırakamayız” diye konuştu. Bangladeş hükümetinin ambargo ve kısıtlamalarına rağmen, zor şartlar altında bölgeye ulaşan Cansuyu ekibinden Bayram Numan Köksal ve Mehmet Kadıoğlu çeşitli yollar aracılığıyla Arakan kamplarına girerek gıda dağıtımında bulundu.

Arakanlı Müslümanlar muson yağmurlarının etkisiyle zor günler geçiriyor. Bu zor günlerinde karşılarında Cansuyu ekibini gören bölge halkı kendilerini yalnız bırakmayan Türkiye Müslümanlarına ve özellikle Cansuyu Derneğine minnettar olduklarını ifade ederek duygularını aktardılar.

cansuyu-arakan-muslumanlarini-sahipsiz-birakmiyor1

Galeri
📆 19 Ağustos 2015 Çarşamba 13:39   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

Ahmet Zeki YEŞİL
31 Temmuz 2021 Cumartesi
Yıldırım Gündoğdu
02 Ağustos 2021 Pazartesi

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR