MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Genel, Manşet, Toplum » Albatros çitlerle çevrildi, kapısına kilit vuruldu
Albatros çitlerle çevrildi, kapısına kilit vuruldu


Albatros direnişçileri ile Büyükçekmece Belediyesi’nin inatlaşması devam ediyor. Direnişçiler bu hafta sonu (22-23 Ağustos 2015) alanda çadır kurmak için plan yapıyordu. Büyükçekmece Belediyesi ise alanı çitlerle kapatarak kapısına kilit vuruldu.
Büyükçekmece Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıl satışa çıkarılıp yerine otel yapılması planlanan yaklaşık 30 bin dönümlük alanı kapsayan Albatros Parkı çitlerle kapatılarak kapısına kilit vuruldu. Hafta sonu parkın içinde çadır kurulması planlanıyordu.

Daha önce de denendi

Geçen haftalarda Albatros Parkı’na yine iş makineleri girmiş ancak halk tepki göstererek bu çalışmayı durdurmuştu. Bu sabah saatlerinde parka tekrar giren iş makineleri çalışmaya başlarken, parkın etrafı çitlerle çevrildi.

Çadırlar kurulacak

Albatros direnişçileri adına alanda bir açıklama yapan Diren Albatros aktivisti Dursun Karakuş bütün bu yapılanlara rağmen bu hafta sonu (22-23 Ağustos 2015) yapılacak çadır kurma eylemine devam edeceklerini kaydetti.

Dursun Karakuş şunları söyledi; Dün Gezi’de halka rağmen zulüm eden bir başbakan vardı. Bugün aynı zulmü bir CHP’li belediye başkanı yapıyor. Dün CHP yönetimi Gezi’de halkın yanındaydı. Bugün Büyükçekmece’de CHP bir belediye başkanına teslim olmuş durumda. Büyükçekmece’de halkın malı olan Albatros gene halkın yeşil alanı olarak kalacak. Bunu canımız pahasına da olsa başaracağız. Albatros halkındır, satılamaz.

📆 18 Ağustos 2015 Salı 15:47   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR