MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Genel, Manşet, Toplum » BİLGE ÇOCUKLAR MİNİATÜRK’TE TÜRKİYE’Yİ KÖŞE BUCAK GEZDİLER
BİLGE ÇOCUKLAR MİNİATÜRK’TE TÜRKİYE’Yİ KÖŞE BUCAK GEZDİLER


Bilgi Evleri, yaz etkinlikleri kapsamında düzenlediği kültür gezilerine devam ediyor. Ümraniye Belediyesi’ne bağlı Bilgi Evleri’ne üye Bilge Çocuklar, Türkiye’nin ilk minyatür parkı Miniatürk’ü ziyaret etti. 106 üyesiyle birlikte gerçekleştirilen gezide, Bilgi Evleri’nin bu seferki durağı Miniatürk’tü.

Ümraniye Belediyesi Kütüphane Müdürlüğü uhdesinde gerçekleşen Bilge Çocuk Yaz Okulu devam ediyor. Yaz Okulu, yaptığı gezilerle, çocuklara tarihin ve kültürün yerinde öğretilmesini amaçlıyor. Klasik mekânların yanında yeni mekânlara da geziler düzenleyen Yaz Okulu, çocukların eserleri mukayese etmesini sağlıyor. Çeşitli sosyal faaliyetlerin ve spor aktivitelerinin yapıldığı okul çalışmaları kapsamında bu kez Bilge Çocuklar, Antik Çağ’dan Bizans’a, Selçuklu’dan Osmanlı’ya 3 bin yıllık tarih ve kültür mirasları ile Türkiye’nin dört bir yanından seçilen tarih, kültür ve sanat eserlerinin minyatürlerinin bulunduğu Miniatürk’ü ziyaret edip, eserler hakkında bilgiler aldılar.

Kendi içinde masalsı bir ortam yaşatan Miniatürk’te bilge çocuklar, hatıra fotoğrafı çektirmeyi ihmal etmedi. Renkli görüntülerin yaşandığı gezide çocuklar, ayrıca Boğaz Köprüsü üzerinde yürümenin keyfini çıkardılar.

Türkiye sınırları dışında bulunan özel yapı ve eserleri de inceleme fırsatını elde eden çocuklar, Miniatürk’ü baştanbaşa gezdikten sonra gezi programını tamamladı.

📆 11 Ağustos 2015 Salı 12:37   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

Ahmet Zeki YEŞİL
31 Temmuz 2021 Cumartesi
Yıldırım Gündoğdu
02 Ağustos 2021 Pazartesi

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR