MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Genel, Manşet, Toplum » “JİLETLER ÇÖPTEN AYRI TOPLANMALI”
“JİLETLER ÇÖPTEN AYRI TOPLANMALI”


KARTAL BELEDİYESİ’NİN “JİLETLER ÇÖPTEN AYRI TOPLANMALI” KAMPANYASI İLGİ GÖRÜYOR

KARTAL BELEDİYESİ’NDEN ÇEVRECİ BERBERLERE PLAKET

Kartal Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’nün başlattığı berberlerde jiletlerin çöpe atılması yerine ayrı toplanması kampanyası ilgi gördü. Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Ömer Fethi Gürer ve Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Dr. Dilek Kars, kampanya kapsamında berberleri ziyaret etti. Kartal Berber ve Kuaförler Odası Başkanı Âdem Etirli de oda olarak kampanyayı desteklediklerini ve belediye ile işbirliği içinde çalışmaları yürüttüklerini söyleyip Jilet toplayan iki berbere plaket verdi. 83 yaşındaki Osman Ayan 15 kilo atık jilet, 25 yıllık berber Cihan Topuz 5 kilo atık jileti belediyeye teslim etti. Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Ömer Fethi Gürer, Osman Ayan ve Cihan Topuz’a teşekkür edip duyarlılıkları ve mesleğe olan saygıları nedeni ile kendilerine Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz adına plaket sundu.

Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Ömer Fethi Gürer : “Kartal’da berberlerimiz atık jilet kampanyasına gerekli ilgiyi gösterdiler. Osman Ayan ve Cihan Topuz atık jiletleri toplamışlar. Onları bu örnek davranışlarından dolayı kutluyor, takdir ediyorum. Cihan Topuz bir berber olarak kütüphanesi ve sazı ile örnek bir iş yeri oluşturmuş. İki değerli berberimizi kutluyorum. Kartal Belediyesi olarak Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğümüz çok önemli projeler düzenliyor, atıklar ile ilgili ödül alan kampanyalar yapıyor, toplumsal bilincin artırılması için çalışıyor. Çöplerin ayrıştırılarak geri dönüşüm sağlanabilecek atıkların ayrıştırılmasını amaçlıyoruz. Çevre ve doğa hepimiz için gerekli, geleceğimizin varlığı için de çok çok önemli. Kirlettiğimiz, dünyada yok ettiğimiz insanlığın geleceğidir. Sorun giderek büyümekte, su-deniz-hava kısacası yaşama olanaklarımızı yaratan tüm koşullar bozulmakta, gereği gibi sahiplenilmemektedir. Belediyeler bu bağlamda uyarıcı, örnek olan uygulamalar yapmaktadır. Kartal Belediyesi olarak geri dönüşebilecek farklı atıkları topluyoruz. Berberlerdeki jiletler de çöpe atılıyordu. Onların doğada yok olma ömürlerinin uzun olması yanında kesici ve yaralayıcı özellikleri ile bu işte çalışanlar için de ayrıca zararlı idi. Berberlerde jiletleri ayrı toplayarak bu anlamda da bir algı yaratmak çalışması içindeyiz. Bugüne kadar topladıkları jiletleri çöpe atmayan 83 yaşında mesleğini sürdüren Osman Ayan ile 25 yıllık berber Cihan Topuz’a teşekkür ediyorum. Berberlerimize Belediye Başkanımız Op. Dr. Altınok Öz adına plaket takdim ediyoruz. Belediye Başkanımız Op. Dr Altınok Öz de çevre konusunda yapılan projelere büyük önem vermekte. Bu bağlamda yapılabilecek tüm çalışmaların Kartal’da gerçekleştirilmesini istemektedir. Bu doğrultuda Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğümüz başarılı bir çalışma yürütmektedir.” dedi.

Kartal Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Dr. Dilek Kars da ambalaj atıkları, bitkisel atık yağlar, atık piller, elektrikli ve elektronik atık eşyalar, ömrünü tamamlamış lastikleri topladığımız gibi bu kez, atık jiletler için bir çalışma başlattık. Berberlerde kullanımı sona eren atık jiletleri hazırladığımız toplama kutusuna alıyoruz ve bunları aralıklı olarak topluyoruz. Çöplükte beslenen sokak hayvanlarının zarar görmesinin yanı sıra, doğada yok oluş sürecinin uzun olması nedeni ile jilet toplama projesini önemli bir çalışma olarak görüyoruz .. Berberler gibi jilet kullananlar da bize jiletlerini toplama kabı alarak iletebilirler.” dedi.

Kartal Berber ve Kuaförler Odası Başkanı Adem Etirli : “Temiz bir çevre, temiz bir dünya için yapılacak çalışmalara katkı vermenin her yurttaşın görevi olduğunu düşünüyoruz. Berberlerdeki atık jiletlerin toplanması ile ilgili belediyemizin başlattığı kampanyayı destekliyoruz, önemsiyoruz. Berber ve kuaförler olarak bu yönde yapılacak her çalışmanın yanında olacağız. Örnek berberlerimiz Osman Ayan ve Cihan Topuz’u duyarlılıkları için kutluyorum. Tüm berberlerimizin kampanyaya katılıp destekleyeceklerine inanıyorum.” dedi.

📆 06 Ağustos 2015 Perşembe 13:45   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

Ahmet Zeki YEŞİL
31 Temmuz 2021 Cumartesi
Yıldırım Gündoğdu
02 Ağustos 2021 Pazartesi

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR