MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Genel, Manşet, Toplum » Yaşamak’da Güzel, Yaşatmak’da
Yaşamak’da Güzel, Yaşatmak’da


Duayenler, Işık Üniversitesi ev sahipliğinde

Uluslararası Organ Nakilli Çocuklar Kampı’nda buluşuyor!

ü Prof. Dr. Münci KALAYOĞLU
ü Prof. Dr. Alper DEMİRBAŞ
ü Prof. Dr. Ahmet NAYIR
ü Doç. Dr. Asım KUTLU

Feyziye Mektepleri Vakfı Işık Üniversitesi’nin düzenlediği Uluslararası Organ Nakilli Çocuklar Kampı, farklı ülkelerden çocukları Şile’de buluşturuyor. İngiltere, Kırgızistan, Macaristan, Norveç ve Türkiye’den bir araya gelen 30 nakilli çocuk, kamp süresince keyifli etkinliklerle zaman geçirecek. Kampın ikinci gününde, organ bağışına dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak için dünyaca ünlü organ nakli cerrahlarının konuşmacı olarak katılacağı konferans sonrası; FMV Işık Üniversitesi Mütevelli Heyetinin katılımı ve Işık Üniversitesi öğrencilerinin başlattığı kampanya ile organ bağışı gerçekleştirilecek.

ÜNLELER DE ORGAN NAKLİNE DESTEK VERDİ

Bu projede görevli olan öğrencilerimiz, ünlülerimize ulaşarak projemize destek mesajı vermelerini istediler. Duyarlı ünlülerimiz de çektikleri videoları göndererek organ bağışı çağrısı yaptılar:

Haluk Bilginer

İlhan Şeşen

Serra Yılmaz

Hüseyin Avni Danyal

Burhan Şeşen

Ata Demirer

Gürkan Uygun

Ayda Aksel

Ayşenil Şamlıoğlu

Serra Halis

Kemal Kuruçay

Ufuk Özkan

Yılmaz Özdil

Serkan Çağrı

Resul Dindar

Yeliz Akkaya

Lemi Filozof

Abidin Yerebakan

Murat Okay

Gözde Okur

Ecem Üstündağ

Dr. Halit Yerebakan ve birçok ünlümüz organ bağışına destek verdiler.

Her yıl geleneksel olarak Antalya’da düzenlenen Uluslararası Organ Nakilli Çocuklar Kampı bu yıl
1-5 Temmuz tarihleri arasında Işık Üniversitesi Şile Kampüsünde gerçekleştirilecek.

Bu yılki kampa; İngiltere, Norveç, Kırgızistan, Macaristan gibi ülkelerin yansıra Türkiye’den İstanbul, İzmir, Trabzon, Konya, Adana, Gaziantep, Kahramanmaraş gibi şehirlerden de çocuklar ve aileleri katılacak.

İKİNCİ HAYATLARININ İLK TATİLİNİ YAPACAKLAR

Böbrek, kalp ve karaciğer nakli ile ikinci hayatlarına başlamış olan şanslı çocuklar, kampta Şile ve İstanbul gezilerinin yanı sıra eğlence parkında da keyifli dakikalar geçirecek. Birkaç gün de olsa hastalıklarını unutarak yaşıtları ile tatil yapmanın keyfini çıkaracak olan nakilli çocuklara kamp boyunca Işık Üniversitesi öğrencileri rehberlik ederek mutlu bir tatil geçirmelerine katkıda bulunacak. Onlarla boyamalar ve ebru çalışması yapacak, grup oyunları, sessiz sinema, karaoke ve dart gibi oyunlar oynayacak.

DÜNYACA ÜNLÜ ŞAMPİYON CERRAHLAR ARAMIZDA OLACAK

2 Temmuz Perşembe günü dünyaca ünlü şampiyon cerrahların en özel anılarını paylaşacağı ve Işık Üniversitesi Şile Oditoryumu’nda düzenlenecek olan ‘Organ Nakli Konferansı’; FMV Işık Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı ve Üyeleri, akademik ve idari kadro, öğrenciler, nakilli çocuklar ve ailelerinin katılımı ile halka açık olarak gerçekleşecek.

Konferans sonrası gerçekleştirilecek olan ‘Organ Bağışı Etkinliği’nin açılışını FMV Işık Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. Sıddık Yarman organlarını bağışlayarak yapacak. Ardından tüm organ bağışı gönüllüsü katılımcılar organ bağışında bulunacak.

📆 30 Haziran 2015 Salı 11:37   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR